Ana Sayfa
18 Ocak 2019 ( 5305 görüntülenme )

'BEKA SORUNU' dediler... İNCE TAŞI GEDİĞİNE KOYDU!..

İnce, CHP Adana büyükşehir belediye başkan adayı olan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a destek vermek için kente geldi.

İnce ‘cumhur ittifakı’ sözcülerinin yerel seçimleri kazanamamalarının ülke için beka sorunu olacağı yönündeki söylemini “Sadece bir yerel seçimi beka sorunu olarak millete anlatmak olsa olsa zekâ sorunudur” diye eleştirdi. İnce, 31 Mart seçimlerinin ‘beka sorunu’ olarak görülmesini eleştirerek, şunları söyledi:

‘SANDIĞA GİTMEK BEKA SORUNU OLMAZ’

“Türkiye’de seçmenlerin, yurttaşların sandık başına gitmesi bir beka sorunu olamaz. Yani AK Parti belediyeyi kazandığında memleket batacak, bayraklar inecek, ezanlar susacak mı? Ya da CHP kazandığında bayraklar mı inecek? Böyle bir şey olabilir mi? Bu milletin en az yüzde 50’si mevcut iktidarın karşısındaysa beka sorunu olamaz. Bir olayın beka sorunu olması için yüzde 99 hatta yüzde 100’ünün aynı tarafta olması lazım. Eğer yüzde 50 bir tarafta yüzde 50 bir taraftaysa kim kazanırsa kazansın memleket için beka sorunu olmaz.”

‘BU BEKA SORUNU DEĞİL, OLSA OLSA ZEKA SORUNU’

“ Yani imar planı yapmak, çöp toplamak, park yapmak, yoksullara yardım etmek ne zamandan beri beka sorunu oldu? Eğer belediye başkanlığı seçimlerini beka sorunu olarak gören varsa buna inanan varsa işte gerçek beka sorunu odur. O memleket için beka sorunu olur o. Sadece bir yerel seçimi beka sorunu olarak millete anlatmak olsa olsa zekâ sorunudur. Bu yaklaşımdan uzak durmamız lazım.”

Kaynak: gazetediken

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ