İstanbul Maltepe'de tapu dağıtım töreninde konuşan ve tapu sorununa değinen Kılıçdaroğlu, "Bay Kemal olmak için dürüst, namuslu adam olmak lazım, hırsız olmamak lazım. Bay Kemal olmak için tapusuz vatandaşa tapu vermek lazım." dedi.

Kartal'ın tapu sorununu çözdüğü, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın da uzun mücadelelerin ardından bunu gerçekleştirdiğini dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bugün benim hayatımın en güzel günlerinden birisi vatandaşlarımızın tapu sahibi olması" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin sorunlarını çözmek için irade, kararlılık, ülke sevgisi, vatan sevgisi, bayrak sevgisi gerektiğini belirterek, şöyle devam etti:

‘EKREM İMAMOĞLU’NA GÜVENİYORUZ’


"Tapu sorunu çözülmüyor yıllardır. Bakmayın siz Maltepe'de, Kartal'da çözüldü. İstanbul'da 1.5 milyon vatandaşın tapu sorunu var. Oturdukları evlerin tapusu olmayan sayısı büyük bir metropol gibi. 1.5 milyon kişi yıllardır o evlerde oturuyor. Çözülmesi lazım. 25 yılda çözülmüyorsa, çözmeyenlerde bir sorun var, irade eksikliği var. Maltepe, Kartal çözüyorsa, 1.5 milyon tapusu olmayan evde yaşayan İstanbul'da ana kent belediyesi çözmüyorsa, sorun çözmeyendedir.

Bu nedenle biz Ekrem İmamoğlu'na güveniyoruz. İmamoğlu'nun ilk söylediği şeylerden birisi de '1.5 milyon hanenin tapu sorununu çözeceğiz.' Çözülmeyen, kangren olan sorunları çözeceğiz ki vatandaşın da siyaset kurumuna güveni artsın." Dedi.

Her evde bereketin, huzurun olduğu bir Türkiye arzuladıklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

‘BAY KEMAL OLMAK İÇİN HIRSIZ OLMAMAK LAZIM’

"Kavgasız, siyasette hizmet yarışının olduğu, iftiranın olmadığı bir Türkiye… Her türlü iftira yapılıyor bize. Bir vatandaş var ben olmasam söyleyeceği hiçbir laf yok, sürekli 'Bay Kemal.' Bay Kemal olmak güzel, ne var Bay Kemal'de. Bay Kemal olmak için dürüst, namuslu adam olmak lazım, hırsız olmamak lazım. Bay Kemal olmak için tapusuz vatandaşa tapu vermek lazım. Bay Kemal olmak için hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye'yi savunmak lazım.

Kolay mı Bay Kemal olmak, kolay değil. Biz, onlar gibi değiliz, onlar gibi asla olamayız. Kul hakkına saygı gösteririz, her vatandaşın boğazından helal lokma geçsin isteriz, devletin hazinesine el uzatmayız, vatandaştan toplanan her kuruşun hesabını vatandaşa veririz."

Kılıçdaroğlu, "Geçmişte hangi partiye oy vermişse vermiş, eyvallah ama bu sefer İstanbullulardan görev bekliyorum. 25-30 yıldır yönetiyorlar, İstanbul'un hangi sorunu çözdüler? Hiçbir sorunu çözmediler ama cep sorununu çözdüler onu biliyorum" diyerek seçmenlerden destek istedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ