Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş 'görevi kötüye kullanmak' suçundan beraat etti. Bu iştira yı sosyal medya hesabına taşıyan Süleyman Soylu Yavaş için ‘‘Mansur Yavaş iş takipçisidir. Yüzde 10’cudur. Paraya Tamahkar olduğu ortaya çıkmıştır. Belediye Başkanlığı sorumluluk gerektiren bir iştir. Yüzde 10’cuya teslim edilemez’ demişti.

‘SUÇLAMAYI YAPANA CEZA YOK MU’
CHP'li Zeynep Altıok Akatlı, Yavaş'la ilgili suçlamaları seçim meydanlarında ve sosyal medyada kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik bir göndermede bulundu. Akatlı, Süleyman Soylu'nun konuyla ilgili o dönem yaptığı paylaşımın görselini paylaştı ve "Yerel seçimler öncesi iftira atılarak hakkında dava açılan @mansuryavas06 başkan beraat etti." dedi. Suçlamayı yapanın 6.5 yıl hapis cezası aldığını belirten Altıok Akatlı, Soylu'yu işaret ederek "Ya diğerleri??" diye sordu.

MANSUR BAŞKAN BERAAT KESKİN ARANIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adaylığı sürecinde "sahte senet ve görevi kötüye kullanma" suçlaması ile karşı karşıya kalan Mansur Yavaş, hakkında açılan davadan beraat etti. Suçlamayı yapan ve AKP’liler tarafından "saygın bir iş insanı" olarak tanımlanan Necmettin Keskin ise hakkındaki suçlamalar nedeniyle 6.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Keskin aranıyor.

SOYLU AĞIR İTHAMLARDA BULUNMUŞTU
Öte yandan, AKP'lilerin yerel seçim döneminde sözkonusu suçlamalar üzerinden Yavaş'a yönelik yürüttüğü kara propaganda tekrar gündem oldu. Bunlar arasında öne çıkanlardan biri olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sözkonusu iftiraları seçim döneminde miting kürsülerinden seslendirmiş ve sosyal medya hesaplarına da taşımıştı. Soylu ‘Mansur Yavaş iş takipçisidir. Yüzde 10’cudur. Paraya Tamahkar olduğu ortaya çıkmıştır. Belediye Başkanlığı sorumluluk gerektiren bir iştir. Yüzde 10’cuya teslim edilemez’ demişti.

SOYLU ŞİMDİ NE YAPACAK
Eski CHP Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, Süleyman Soylu'nun konuyla ilgili o dönem yaptığı paylaşımın görselini paylaştı ve "Yerel seçimler öncesi iftira atılarak hakkında dava açılan @mansuryavas06 başkan beraat etti." dedi. Suçlamayı yapanın 6.5 yıl hapis cezası aldığını belirten Altıok Akatlı, Soylu'yu işaret ederek "Ya diğerleri??" diye sordu.

Kaynak: Ajanslar/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ