Politika
21 Kasım 2021 ( 3258 görüntülenme )

Başkan 'Bastı İstifayı'

Van'da AKP Erciş İlçe Başkanı Nedim Sağlam, zehir zemberek açıklamalarla partisinden istifa etti. Sağlam, istifasını AKP Erciş İlçe Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısıyla duyurarak, AKP'de mobbing gördüğünü, milletvekili Arvas'ın kendisine hakaretler ettiğini öne sürdü.

‘HAKARETE UĞRADIM’
AKP yönetimine zehir zemberek sözlerde bulunan Sağlam, AKP Van Milletvekili Abdulahat Arvas'ın kendisine, "Nasıl bana teşekkür etmezsin, sen Cumhurbaşkanıyla birlikte Erciş balık bendinde balık mı tutun, Cumhurbaşkanının arkadaşı mısın ki, Cumhurbaşkanına teşekkür ediyorsun" ifadelerini kullandı.

‘İSTİFA EDİYORUM’
5 yıl belediye meclis üyeliği, 2 dönem İlçe Seçim Koordinasyon Başkanlığı ve 2 yıl ilçe başkanlığı görevlerini yerine getirdiğini belirten Sağlam, açıklamasında istifasına neden olan olayları şöyle anlattı:

“BU NASIL VEKİL’
*Van Milletvekili Abdulahat Arvas, İl Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin önünde “Nasıl bana teşekkür etmezsin, sen Cumhurbaşkanıyla birlikte Erciş balık bendinde balık mı tutun, Cumhurbaşkanının arkadaşı mısın ki, Cumhurbaşkanına teşekkür ediyorsun. Bu yatırımı ben getirdim, benim adımı nasıl anmazsın, ben AK Parti’yı sırtımda taşıyorum, AK Parti beni sırtında taşımıyor, benim AK Parti’ye ihtiyacım yok” gibi söylemlerde bulundu ve devamında aleyhimde karalama kampanyalarına, iş yaptırmamaya, sürekli partiyi zedeleyerek, parti içerisinde ve halk içerisinde, milletvekili ve AKP kurumsal kimliğine yakışmayacak davranışlar sergiledi.

‘KİBRİNİ VE EGOSUNU YENEMEDİ’
*Memleketimiz için her türlü çabamıza rağmen ara yolun bulunması gerektiğini belirtmemize rağmen maalesef kibrini ve egosunu yenemeyerek bu şekilde hareket etmeye devam etti.Organize Sanayi Sitesindeki ziyaretimde yanımda yer alan ilçe teşkilatımızla defalarca bir araya gelmesine rağmen bu tavrını sadece bana karşı sürdürdü.”

‘HALKA HİZMET ETMEMİZİ ENGELLEDİLER’
*Bizler halkın sorunlarını çözmek için mücadele ederken, bunlar halkın sorunlarını çözmemize müsaade etmediler, kurumlara baskı yaparak, bu adamı dinlemeyin ve dediği sorunları çözmeyin dediler. Sivil siyaset yapmak yerine, halkla birlikte yol almak yerine, siyaset dışı unsurlarla hareket ettiler. Ama biz her zaman halktan bağımsız siyaset yapmayacağımızı ve halkın emrinde siyaset yapacağımızı belirttik.”

‘HALK SİZE GEREKEN CEVABI VERECEK’
*Bu süreç zarfında sükûttan yana tavır alan, bu haksızlığa ve zulme gereken cevabı vermeyip, gereken tepkiyi göstermeyen parti içerisinde ki herkese şunu belirtmek istiyorum, adaletten ve hakikatten uzak olmak sizleri batağa sürüklenmekten başka hiçbir şey kazandırmayacaktır. 


Eleştirmeden, körü körüne bağlanmak sizleri ilerletmeyecektir bu halk gereken cevabı sizlere verecek ve tavrını gösterecektir, bundan hiç şüpheniz olmasın. Bu gelişmeler üzerine, 2 yıl önce göreve geldiğim AK Parti Erciş İlçe Başkanlığı görevimden ve AK Parti üyeliğimden istifa ettiğimi tüm kamuoyuna duyurmak istiyorum.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ