Politika
21 Temmuz 2019 ( 55 görüntülenme )

Barzani'den 'ÇEVİR KAZI YANMASIN' açıklaması!..

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) eski başkanı Mesud Barzani, Erbil'deki saldırıyı dari değerlendirmede bulundu. Barzani, "Tüm taraflardan sorunlarını Kürdistan’a taşımamalarını ve Kürdistan halkının zarar görmesine sebep olmamalarını istiyorum" dedi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), Erbil'deki Türk Başkonsolosluğu görevlisinin hayatını kaybettiği saldırının zanlılarından Mazlum Dağ'a yardım ettiği iddia edilen Muhammed Bisksız'in yakalandığını açıkladı.

KÜRDİSTAN ZARAR GÖRMESİN

IKBY eski Başkanı Mesud Barzani, Erbil'de bir Türk diplomat dahil üç kişinin hayatını kaybettiği saldırı hakkında yazılı bir açıklama yaptı.Rudaw'ın aktardığına göre Barzani, "Tüm taraflardan, sorunlarını Kürdistan'a taşımamalarını ve Kürdistan halkının zarar görmesine sebep olmamalarını istiyorum" dedi. Açıklamasında bölgedeki güvenlik yetkililerini saldırganlardan birinin yakalanması konusunda kutlayan Barzani şu ifadeleri kullandı:

‘BİZ KARARLIYIZ’

"Halkımız ve güvenlik güçleri Kürdistan'ın terör merkezi olamayacağını ve hiçbir suçlunun Kürdistan halkı ve güvenlik güçlerinden kaçamayacağını ispat etti. Aynı zamanda tüm taraflardan sorunlarını Kürdistan’a taşımamalarını ve Kürdistan halkının zarar görmesine sebep olmamalarını istiyorum."

Kaynak: Rudav

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ