Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2423 görüntülenme )

Barzani'den PKK'ya Tam Destek!

Barzani'ye "TÜRKİYE SENİNLE GURUR DİYENLER İÇİN" her halde bu iyi bir haber olur...
  Ankara’daki Genel Merkezini ziyaret ederek HDP’li yetkililerle yapılan görüşmede KDP heyetine başkanlık eden KDP Siyasi Büro Şefi Fazıl Mirani, sorunların çözümü için çatışma ve kargaşadan sonuç alınamayacağını, diyalog ve müzakerenin sorunların ilacı olduğunu dile getirdi. 

Mirani, PKK ile KDP arasında farklı görüşler olmasına rağmen aynı noktadaki düşüncelerin azımsanmayacak kadar fazla olduğunu da  ifade etti.

Mirani, ABD, Türkiye ve bütün dünyanın, “Kandil ve PKK teröristtir” demesi için Mesut Barzani’ye baskı yaptığını ancak Barzani’nin bunu söylemediğini sözlerine ekledi.
KDP Siyasi Büro Şefi Fazıl Mirani Kürdistan Demokrat Partisi olarak "milletimizin bütün haklarının arkasındayız, nerede olursa olsun! Hangi şartlarda olursa olsun", diyerek Türkiye’deki Kürtlerin de haklarını savunduğunu söylemiş ve Türkiye’nin içişlerine açıkça karışmıştır.

Mirani şöyle devam etti: "hiçbir çıkar ve ilişki, bu hissiyatımızı bizden koparamaz çünkü biz, bu düşünce üzerine şekillendik. Bizim bu taraf veya öteki tarafla olan dostluğumuz farklıdır. Türkiye olsun İran olsun veya Suriye olsun, bizim büyük dostluğumuz milletimizledir".

Amerika’sıyla Türkiye’siyle bütün dünya, Kandil'deki arkadaşlar ve PKK için “teröristler” demesi amacıyla Mesut Barzani’ye büyük bir baskı uyguladı ancak o, “ Asla demem. Çünkü onlar da benim halkım ve benim halkım terörist değil.” Diyerek açıkça PKK’ya arka çıktı(Haberanaliz).

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ