7070 görüntülenme09 Aralık 2019
Su zammı ile ilgili AKP'li meclis üyelerinin eleştirilerine yanıt veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP'nin başlattığı ve tamamlanmasına rağmen sorunları devam eden Melen Barajı Projesi'nin son halini paylaştı. Görüntülerde barajın gövdesinde endişe verici şekilde çatlaklar oluştuğu görüldü.

MELEN İÇİN ANKARA’DAN ÖDENEK ÇIKMADI

İmamoğlu, Melen Barajı konusunda “Dersimi iyi çalışırım” derken, barajın üzerindeki çatlakları gösteren fotoğrafları meclis üyelerine ve vatandaşlara gösterdi. 110 metre uzunluğu bulunan barajın her 20 metresinde çatlaklar olduğunu söyleyen İmamoğlu, yanlış bir statik tercihi yapıldığını ifade etti. Melen’in sorunlarının çözülmesi için çalışmaların sürdüğünü belirten İmamoğlu, yatırım programından Melen’in problemlerinin giderilmesi için ödenek çıkmadığını belirtti.

KANAL İSTANBUL VE MELEN’E RET
İBB Meclisi'nde CHP grubunun son dönemin en çok tartışılan konuları Kanal İstanbul ve Melen Barajı için araştırma komisyonları kurulmasını önerisi, AKP ve MHP gruplarının oyları ile reddedildi.

ARAŞTIRMA ÖNERGESİ MHP AKP OYLARIYLA REDDEDİLDİ


CHP grubu, Melen Barajı ve Kanal İstanbul ile ilgili araştırma komisyonları kurulmasını önerdi. AKP grubu, araştırma komisyonlarına gerek olmadığını iki projenin de İBB ile ilgili olmadığını bakanlık projeleri olduğunu söyleyerek karşı çıktılar. İki komisyonun kurulması önerisi de AKP ve MHP gruplarının oyları ile reddedildi. AKP grubu aykırı teklif sunarak iki konu hakkında mevcut Çevre ve Enerji Komisyonu ile Tarım ve Ormancılık komisyonlarının görevlendirilmesini önerdi. Bu öneri oybirliği ile kabul edildi.

MELEN BARAJI PROJESİ NE ZAMAN BAŞLADI?

Melen Barajı Projesi 2014 yılında İstanbul’un su sorununu çözmek üzere başlatılmıştı. Dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu barajın “7 Aralık 2016 tarihinde saat 14.59'da” biteceğini öne sürmüş ancak barajın yapımı belirtilen sürede bitirilememişti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ