Cumhurbaşkanı Erdoğan Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın G-20 zirvesindeki görüşmelerini değerlendiren araştırmacı yazar Banu Avar "Acaba ne sözler verildi?" yorumunda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın G20 Liderler Zirvesi kapsamındaki görüşmüştü.

TRUMP TÜRKİYE’Yİ SEVİYORUM DEMİŞTİ

Yaklaşık 40 dakika süren görüşmenin basına açık kısmında yapılan ilk açıklamada ABD Başkanı Trump, Obama döneminde Türkiye'ye adil davranılmadığını ve Patriot'ların satılmadığını söylemişti.ABD Başkanı Donald Trump'ın sözleri şu şekildeydi:

‘HATA OBAMA’NIN, TÜRKİYE’NİN DEĞİL’

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Obama yönetiminden Patriot almak istedi fakat izin verilmedi. Obama döneminde Türkiye’ye adil davranılmadı. S-400 konusu karışık bir konu. Farklı çözümler arıyoruz. Türkiye'ye karşı adil olmak zorundasınız."

BANU AVAR'DAN DİKKAT ÇEKEN YORUM: ‘NE SÖZ VERDİNİZ’


Gazeteci-Yazar Banu Avar, ABD Başkanı Trump'ın G20 Liderler Zirvesi'nde S-400 krizine ilişkin yapmış olduğu açıklamayı değerlendirdi.Sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımda bulunan Avar, "Acaba ne sözler verildi de, Trump S-400 krizini Obama'nın üzerine yıkıverip, çözüm için çalışacağını beyanediverdi?" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ