Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir’de düzenledikleri ortak mitingde vatandaşlara seslendi.

31 Mart Yerel Seçimlerine bazı bölgelerde gerçekleştirdikleri iş birliği ile girecek olan İYİ Parti ve CHP’nin Balıkesir’de ortaklaşa olarak düzenlediği miting için alanı dolduran on binlerce kişinin ellerindeki Türk Bayrakları Kuvai Milliye Meydanı’nı adeta kırmızıya boyadı.

Alanda, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı İsmail Ok’un dev fotoğraflarının yan yana asıldığı görüldü. 

Kalabalık nedeniyle, miting öncesi meydanı dolduran vatandaşların birer adım geriye açılması istendi. Konuşma yapmak için ilk sahneye gelen isim Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı İsmail Ok oldu. Ok’un mesajı şöyle;

‘TÜRKİYE’Yİ DOYURAN İL ŞİMDİ YOKLUK ÇEKİYOR’

“2014’te Balıkesir Belediyesini bıraktığımızda, tarım ve hayvancılık başta olmak üzere sanayimiz hızla gelişen illerin arasındaydı. ‘Türkiye’yi doyuran il’ olarak anılan Balıkesir’de, vatandaşlarımız 3 kilo soğan için saatlerce kuyruklara girmek zorunda bırakılıyor. Kalkınmışlık sıralamasında 17’inci sırada olan Balıkesir şu anda 25’inci sırada.

 Balıkesir, iktidar partisinden belediye başkanı seçmesine rağmen ekonomik olarak küçülmüş durumda. Bunun çıkışı Büyükşehir ve 20 ilçemizde Millet İttifakı’na ‘evet’ mührünü basarak destek olmaktır.” Diye konuştu.

Ok’tan sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vatandaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu kamuoyuna şu mesajları verdi;

‘BABALARIMIZ FABRİKA YAPTI ONLAR SATTI’

“Bizim babalarımız pamuk, üzüm, incir ihraç ettiler. Karşılığında Sümerbankları, Etibankları, bez fabrikalarını, silah fabrikalarını kurdular. Şimdi bu fabrikaları satıyoruz; yerine patates, soğan alıyoruz. Geçmişte AKP’ye oy veren vatandaşlarıma anlatıyorum. Artık herkesin uyanması gerekir. Bunun mücadelesini hep beraber vermemiz gerekir. Ülkücü kardeşlerime sesleniyorum. Bizim 6 okumuzdan birisi de Milliyetçiliktir. Milliyetçilik, vatanseverlik, kimsenin önünde diz çökmemek demektir”.

Kılıçdaroğlu’ndan sonra söz alan ve ilk sahneye çıktığı kişinin torunu olduğunu söyleyen Akşener, “Bu mücadeleyi gençlerimiz, çocuklarımız, torunlarımız için verdiğimizi o da gördü” dedi. Akşener’in kamuoyuna mesajları şöyle;

‘BU MİLLETE GÖRDÜĞÜNÜZ REVA AYIPTIR GÜNAHTIR’

"82 puanla atanamayan bir kız çocuğu Manisa’da, mülakatta elendiğini ama 55 puanla yukarıda tanıdığı olan bir başkasının kazandığını söyledi. Bu kul hakkıdır. Bu ülkeyi bölmeye çalışanlar, inanılmaz kayırmacılık yapanlar. Kendileri 48 bin liralık çay, ejder meyvesinden yapılan Smoothie içerken vatandaşların başına 100 gramlık çayı atamazlar. Ayıptır, günahtır! Milletin adamıydı öyle mi? Birbirinin aynı 10 araba ile geziyor, üzerinde 3 helikopter, 3 bin koruma ile geziyor. Sonuç olarak Milletin adamı. Nereden milletin adamı. Hadi oradan be! “

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ