İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İsmail Ok, 31 Mart seçimlerine dair yaptığı açıklamada, “Resmi olmayan sonuçlara göre aradaki fark 9.913 geçersiz oylar ise 31.796’dır” ifadelerini kullandı.

Ok açıklamasında, “Resmi olmayan sonuçlara göre aradaki fark 9913 geçersiz oylar ise 31796’dır. Oy pusulalarındaki parti logomuzun siyah renkli olması ve mührün logoya basıldığı oylarımızın neredeyse tamamı geçersiz sayılmıştır” dedi. İsmail Ok’un yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

‘TEK İSTEĞİMİZ MİLLİ İRADE’NİN TECELLİ ETMESİDİR’

“Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde tespit edilen usulsüzlükler ile ilgili itirazlarımızı seçim kurullarına yaptık. Tek isteğimiz Milli İrade’nin tecelli etmesidir. Şu anda partili partisiz herkes Milli İrade’nin Balıkesir’de gasp edildiğine inanmaktadır. Bizim tespitlerimiz ve itirazımızda bu yöndedir.”

‘RESMİ OLMAYAN SONUÇLARA GÖRE ARADAKİ FARK 9.913’

”Resmi olmayan sonuçlara göre aradaki fark 9913 geçersiz oylar ise 31796’dır. Oy pusulalarındaki parti logomuzun siyah renkli olması ve mühürün logoya basıldığı oylarımızın neredeyse tamamı geçersiz sayılmıştır. Birçok oy çuvalını sandık başkanlarının yanlarında başka bir görevli yada kolluk kuvveti olmadan seçim kurullarına teslime getirdikleri görülmüştür. “

‘HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ’

“Birçok tutanakta sonuçlar ile toplam oy sayılarının uyuşmadığı birçok usulsüzlük tespit edilmiştir. Milli İrade’nin tecellisi adına bütün oyların hukuken tekrar sayılmasını istiyoruz . Balıkesir halkının iradesinin tecelli etmesi adına hukuki mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ