Ana Sayfa
04 Ocak 2017 ( 12002 görüntülenme )

Bakınız PUTİN ERDOĞAN'ı NEDEN Destekliyormuş...

Putin Başkanlığı destekliyor...


Rusya'nın başkanlık sistemine ilgisi Asya'daki Türk devletlerinden dolayı geliyor. Başkanlık sistemiyle Doğu Anadolu'da oluşturulacak tampon yönetimler eliyle ki sadece yerel yönetimlere özerklik verilmesi dahi bunu oluşturuyor, gelecekte Anadolu'nun Asya ile fiziki bağının kesilmesine yolaçıyor.

Asya'daki Türk devletlerinin Anadolu'da Türk milletiyle olası birliği böylesi bir tampon yönetimlerle kesilmesi de Rusya'nın işine geliyor. Düşününüz Rusya artık Ortadoğu'da alacağını aldı; Akdeniz'de hem kara hem deniz hem de hava üsleri elde etti ki bu Çar Deli Petro'nun vasiyetiydi.  

Şimdi artık Rusya ABDABİsrail'in Türkiye'yi hedef alan BOP'nu destekliyor kendi çıkarları için.

IŞİD'e gelince... Bu küresel yapı Ortadoğu'yu parçalayıp İsrail'e müttefik yeni devletçikler kurmak için kurulmuş küresel bir yapıdır. ABD, 19912003 Körfez savaşlarında 6.000 askerini kaybettiği için, şimdi IŞİD piyasaya sürülmüş ve böylece Müslüman'ın Müslüman'ı kırması sağlanarak hem ABD askerinin ölmesi önlenmiş hem de süreç işletilmiştir.

Sonuç olarak Türkiye şu anda ABDRus kıskacı altındadır. Bu kıskaç AB ve İsrail tarafından desteklenmektedir. Asıl hedef bu noktada 1071 Haçlı seferlerinin ortaya çıkmasına yolaçan ve bir bakıma Haçlı'nın kutsal topraklarını yurt edinmiş olan Türk varlığı, tarihi, yurdu ve Türk kimliğidir.

Hatırlarsanız AKP İstanbul dönemin il başkanı Aziz Pabuşçu "AKP sayesinde Türk olmaktan kurtulduk" demişti yani hedefte TÜRK var!

Şimdi asıl soru şu olmalı: Türk yurdu ve varlığını hedef almış bu küresel kıskaçta AKP siyaseti nerede durmaktadır?

Gelecek işte bu soruya kamuoyunun vereceği cevaba göre şekillenecektir.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ