Ana Sayfa
27 Şubat 2019 ( 682 görüntülenme )

Bakanlıkta GENEL MÜDÜR DEPREMİ!..

Görev zararları, tamamlanamayan projeler ve tren kazaları nedeniyle gözlerin çevrildiği Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı Şubat ayını oldukça hareketli geçiriyor. Geçtiğimiz günlerde 5 genel müdürü görevden alan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, bugün bir ismi daha koltuğundan indirdi.

Altyapılar Genel Müdürü Erol Çıtak, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt ve DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Hızır Reis Deniz ve TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın şubat ayı içerisinde görevden alındı. Bakanlıktan görevden alınmalarla ilgili olarak herhangi bir açıklama yapılmazken bugün de PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik'in görevden alındığı ajanslara düştü.

KARAYOLLARIYLA BAŞLADI

19 Şubat 2019'da Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı (SHGM) Can Erel'i de görevden alan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, göreve başladıktan iki hafta sonra yani 23 Temmuz 2018 günü de Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal'ı görevinden almış ve yerine Abdulkadir Uraloğlu'nu atamıştı.

Bakan Turan'ın şu ana kadar görev değişikliğine gitmediği genel müdürlükler arasında sadece TÜRKSAT, Türkiye Vagon Sanayi (TÜVASAŞ), Türkiye Lokomotif Sanayi (TÜLOMSAŞ), Türkiye Demiryolları Makinaları Sanayi ( TÜDEMSAŞ) kaldı.

ŞUBAT'TA GELEN YENİ İSİMLER

Necdet Sümbül – Altyapılar Genel Müdürü
Erol Arıkan – TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü
Mehmet Ateş – DHMİ Genel Müdürü
Durmuş Ünüvar – Kıyı Emniyeti Genel Müdürü
Ali İhsan Uygun – TCDD Genel Müdürü
Aysel Kandemir – PTT Genel Müdürü.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ