Politika
28 Eylül 2017 ( 705 görüntülenme )

BAKAN ZAM Dedi... ÖZDAĞ AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ!..

Özdağ: ALLAH’TAN KORKUN, GELİYORUZ

Meral Akşener ile beraber yeni parti kurma çalışmalarına devam eden Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ Maliye Bakanı tarafından açıklanan Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)’deki %40 artışı sert bir dille eleştirdi.

Türkiye’nin vergi yükü konusunda OECD ortalamasının üzerinde olduğunu hatırlatan Özdağ; hükümetin Deli Dumrul gibi vergi almanın peşinde olduğunu söyledi. Elinde bulunan kaynakları har vurup harman savururken düşünmeyen iktidarın gelinen noktada bütün yükü vatandaşın omzuna yüklediğini ifade etti.

Özdağ'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:


“YANDAŞLARIN VERGİ BORCUNU SIFIRLADINIZ”

"Siz de şimdi vergileri arttırıyorsunuz.
Ama hatırlamakta fayda var yalnızca 2010 yılında yandaş müteahhit, havuz medyası, rantçı iş adamı, ihaleci, komisyoncu ve diğer size yakın grupların en az 3 milyar 106 milyon Türk lirası tutarındaki vergi borcunu “sıfırladınız.” Oysa aynı dönemde geliri milli gelirin ancak ¼’üne ulaşan ücret gelirlilerinin, işçilerin, emekçilerin, memurların ödediği vergi, vergi hasılatının %55’inden fazlaydı. "

“MİLLETİN PARASINI SIĞINMACILARA HARCADINIZ”

"Yalnızca Suriyelilere harcadığınız para 8 Temmuz 2017’de Sayın Cumhurbaşkanının ifadesi ile 30 milyar dolar.
Türk parası ile yaklaşık 108 milyar TL. Türkiye her bir Suriyeli için “resmi olarak” yıllık 5,097 lira masraf yapıyor. Yıllık 12 milyar doları bulan bu harcama 6,5 milyon asgari ücretlinin aylık 569 lira daha fazla almasını sağlayabilirdi."

“ELDE AVUÇTA NE VARSA SATTINIZ"

"Bu noktaya gelene kadar da Cumhuriyet tarihinin bütün birikimlerini harcadınız, elde ettiği kazanımların hepsini özelleştirme adı altında sattınız.
Yetmedi yapişletisraf et modelinizle çok karlı ihaleler üzerinden milletin geleceğini de sattınız o da yetmeyince elde avuçta ne varsa ipotek ettirip kredi çekip harcadınız. Bunun karşılığında 57,5 milyar yıllık faiz ödemesi yaptınız. "

“ALLAH’TAN KORKUN”

"Milletten korkmuyorsunuz bari Allah’tan korkun. Araf suresi 31. Ayette buyurulduğu üzere “...yiyin, için, fakat israf etmeyin.” Siz ne yapıyorsunuz?
Harcadıkça harcıyor, savurdukça savuruyorsunuz. Yükü kendi vatandaşınızın üzerine bindirip, işçinin, memurun, dar gelirlinin sofrasından alıp, zengini daha zengin ediyorsunuz."

“GELİYORUZ”

"Biz milletimize üreten, istihdam sağlayan, hakça bölüşen, bugünü refah içinde yarını güven altına alınmış, öz kaynakları ile büyüyen, küresel piyasalarda hak ettiği saygınlığı kazanmış huzur dolu bir Türkiye’yi kurmak için yola çıktık. Geliyoruz!"

Kaynak: Prof. Dr. Ümit Özdağ Basın Bürosu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ