Ana Sayfa
18 Ekim 2017 ( 4296 görüntülenme )

SOYLU'DAN BELEDİYE BAŞKANLARINA AĞIR MESAJ: GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYINIZ!..

Soylu: Yolsuzluk yapan belediye başkanı da olsa gözünün yaşına bakmayız


İçişleri Bakanı Soylu, "Yolsuzluk yapan kim olursa olsun, kanuna aykırı davranan her kim varsa, belediye başkanıdır, x'tir, y'dir, z'dir, yetkimiz dahilinde gözünün yaşına bakmayız" dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda, Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın tümü üzerindeki görüşmeler sürüyor. 

"MÜFTÜLÜK MESELESİNİ YOLSUZLUĞA TAŞIDI"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tasarının tümü üzerinde hükümet adına söz alarak yaptığı açıklamada yolsuzluklarla ilgili konuştu. 

Soylu, şunları söyledi:

"YOLSUZLUK YAPAN BELEDİYE BAŞKANI OLSA DA..."
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu
"Yolsuzluk yapan kim olursa olsun, kanuna aykırı davranan her kim varsa, belediye başkanıdır, x'tir, y'dir, z'dir, yetkimiz dahilinde gözünün yaşına bakmayız. Bu saatten sonra muhalefet belediyeleri de iktidar belediyeleri de nasıl gözünün yaşına bakmayacağımızı görecekler."

TASARI MÜFTÜLÜKLERE YETKİ VERİLMESİYDİ

Soylu, tasarının bürokrasinin azaltılması, hizmet sunumunda etkinliğin artırılması, kağıt ortamındaki hizmetlerin 'online' yapılması gibi kolaylıklar sağlayacağını savundu.

Tasarıdaki düzenlemelere ilişkin bilgi veren Soylu, mevcut görevlilere ek olarak nikah kıyma yetkisinin il ve ilçe müftülüklerini de kapsayacak şekilde genişletildiğini, nikahın şekliyle ilgili bir değişiklik yapılmadığını söyledi.
Melih Gökçek
Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ