Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu akşam güncel corona virüsü verilerini açıkladı. Türkiye’de genel durumu açıklayan Bakan Koca ‘Son 24 saat içinde taburcu olan hasta sayısı, bugüne kadar iyileşen toplam hasta sayısının yaklaşık %15’ini oluşturuyor. Taramada, erken tanı ve tedavide başarılıyız. BU NOKTADAN GERİ DÖNÜŞ OLMAMALI. Alınan sonuçlara tedbirle destek şart. Bize güç verin.” Dedi.

VAKA SAYISI TOPLAM ‘104.912'
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel corona virüsü verilerini açıkladı. Sağlık Bakanı bugün 3 Bin 122 yeni vaka olduğunu duyurdu. Bakan Koca, bugün 109 can kaybı yaşandığını söyledi. Açıklanan son verilerin ardından Türkiye'deki toplam vaka sayısı 104 Bin 912’ye, toplam vefat sayısı ise 2 Bin 600’e yükseldi. Bugün 38.351 test yapıldığını açıklayan Koca, 3 Bin 112 yeni vaka tespit edildiğini belirtti.

BAKAN KOCA: ‘BU NOKTADAN GERİ DÖNÜŞ OLMAMALI’

Corona virüsü nedeniyle bugün 109 kişinin daha hayatını kaybettiğini ifade eden Koca, iyileşen toplam hasta sayısının da 21.737’ye yükseldiğini duyurdu. Bakan Koca’nın son açıklaması şöyle; ‘Son 24 saat içinde taburcu olan hasta sayısı, bugüne kadar iyileşen toplam hasta sayısının yaklaşık %15’ini oluşturuyor. Taramada, erken tanı ve tedavide başarılıyız. BU NOKTADAN GERİ DÖNÜŞ OLMAMALI. Alınan sonuçlara tedbirle destek şart. Bize güç verin.”

‘UMUT GÖRÜNDÜ’

Öte yanda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter'dan dün gece yarısı yaptığı paylaştığı yeni mesajında 'umut göründü' ifadelerini kullandı. Türkiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelesinde her gün yeni bir aşama kaydederken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından vatandaşların Ramazan Ayı'nı kutladı ve 'Umut göründü' ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Sağlık bakanlığı

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ