Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Sancaktepe'de yapımı devam eden deprem ve afet hastanesinin inşaatında incelemelerde bulundu. Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Koca'nın maske takmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sancaktepe’de yapımı devam eden hastanenin inşaatında incelemelerde bulundu. Bakan Koca, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
‘HASTANE İNŞAATI’
* Sancaktepe'deyiz. Salgın, deprem ve afet hastanemiz hızla inşa ediliyor. 432'si yoğun bakım olmak üzere toplam bin 8 yataktan oluşan çok amaçlı hastanemiz her türlü ihtiyaç halinde tam kapasite hizmet verecek.

MASKE TAKMADI
Bakan Koca inceleme sırasında çekilen fotoğrafları da sosyal medya hesabından paylaştı. Her fırsatta vatandaşları corona virüsüne karşı tedbirli olmaya ve kurallara uymaya davet eden Bakan Koca’nın maske takmaması ise tepki çekti. Koca’nın zaman zaman sosyal mesafeyi de koruyamadığı görüldü.

MASKE TAKMAK ZORUNLU
Yeni önlemlerle beraber maske takmak zorunlu hale geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olduğunu açıkladı. Maske takmayanlar hakkında adli süreç başlatılacak ve ceza işlemi uygulanacak. Şu an cezanın ne kadar olacağı konusunda net bir açıklama yapılmadı.

TEPKİ VAR: ‘VATANDAŞA MASKEYİ AKP TEŞKİLATI DAĞITIYOR’
Öte yanda vatandaşların satışı yasaklandığı için bulmakta zorlandığı maskeler, AKP'nin standında ücretsiz olarak dağıtılıyor. Bir vatandaş "Bu işin de mi reklamını yapıyorsunuz? diyerek tepkisini dile getirdi. Sosyal Medyada bir vatandaşın çektiği video dikkat çekti. Cadde üzerinde açılan AKP bayraklı standa yaklaşan bir vatandaş cep telefonunun kamerasının kayıt tuşuna basıyor. Stand görevlisinin "Buyur abi" demesiyle vatandaş "Maskeleri nereden buldunuz?" diyerek soruyu yöneltiyor. AKP stand görevlisi "Teşkilatımızdan geldi abi" yanıtını veriyor. Vatandaşın "Bu işin de mi reklamını yapıyorsunuz?" sorusu üzerine stand görevlisinin "Hayır teşkilat olarak..." yanıtını vermesinin ardından "Kolay gelsin" diyen vatandaş kaydı bitiriyor.

BİR YANDA DEVLET BİR YANDA AKP
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdüren Coronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler, uygulanmaya devam ediyor. Bu tedbirler kapsamında Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği uygulama ile 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılması kararlaştırılmıştı. Ücretsiz maskelerini almak isteyen vatandaşların e-Devlet Kapısı Cerrahi Maske Başvurusu yaparak 3 katlı cerrahi maske talebinde bulunabiliyor. Başvurunun ardından Sağlık Bakanlığı'nın cep telefonuna gönderdiği kodu her hangi bir eczaneye söyleyen vatandaş 10 gün için verilen 5 maskeyi ücret ödemeden alıyordu.

MASKE DAĞITIMINDA AKSAMA
Başvuru yapmalarına rağmen maskelerinin gelmediğini ileri süren bazı vatandaşlar "Para ile satılmasını yasakladılar. Ama hala maske alabilmek için şifre bekliyoruz. Maskesiz ne toplu ulaşıma ne de marketlere giremiyoruz. Biz dağıtılacak 5 maskeyi 10 gün kullanacağız. Yani 2 gün 1 maskeyle idare edeceğiz. Oysa bizim seçerek meclise yolladığımız vekiller bir günde 10 maske tüketiyor. Bunu biz değil AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin söylüyor" dediler.

KaynaK: Sağlık Bakanlığı/Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ