Genel
30 Ekim 2017 ( 1973 görüntülenme )

BİR KRİZ DAHA... BAHREYN KONUŞTU, KATAR ŞAŞTI!..

BAHREYN: KATAR'IN OLDUĞU TOPLANTILARA KATILMAYACAĞIZ

Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife, Katar'ın üslubunu sürdürerek 4 ülkenin taleplerine olumlu karşılık vermeden yer alacağı Körfez zirveleri ile toplantılarına katılmayacaklarını belirtti.

Bahreyn resmi ajansı BNA'da yer alan habere göre, Al Halife, başkent  Manama'daki el-Kudaybiye Sarayı'nda başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu  toplantısında;

"KATAR'IN İZLEDİĞİ POLİTİKA RİSKLİ"

"Katar, bugün sözleşme ve antlaşmaların yanı sıra Körfez İşbirliği  Konseyi'ni (KİK) ayakta tutan bağlara saygı göstermediğini ispatladı ve KİK üyesi  ülkelerin güvenliğini hedef alan politikalar izledi." dedi.

"TOPLANTILARA KATILMAYACAĞIZ"

Katar'ın "üslubunu düzelterek" Suudi Arabistan, Birleşik Arap  Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır'ın taleplerine olumlu karşılık vermesi  gerektiğini ifade eden Al Halife, aksi halde Katar'ın yer alacağı Körfez  zirveleri ve toplantılarına katılmayacaklarını söyledi.

KİK'in güçlü ve birbirine bağlı bir oluşum olduğuna dikkati çeken Al  Halife, şunları kaydetti:

"KATAR'A KARŞI KARARLI OLMALI"

"Dışarıdan güç almaya çalışarak kardeşlerinin güvenliğini tehdit  edenlere karşı daha kararlı adımlar atmanın zamanı gelmiştir. Hayırlı toplantılar  ile zirvelerin, bu sistemin (KİK) iyiliğini istemeyen hatta engeller çıkaranla  yapılması mümkün değildir."

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin 5 Haziran'da  Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleri Körfez bölgesinde krize yol  açmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ