İYİ Parti, 15 Temmuz darbe girişimini organize eden Yurtta Sulh Konseyi’nin araştırılması ve darbe girişiminin siyasi ayağının tespit edilmesi için araştırma önergesi verdi. İYİ Partinin önergesi AKP'nin ret ve MHP'nin çekimser oyları ile reddedildi. Bahçeli "Seçimden sonra bir tek dileğim vardır, Yurtta Sulh Konseyi’nin askeri kanadı şu an Sincan’da siyasi kanadını da bulmak lazım" demişti.

İYİ Parti grubu, 15 Temmuz darbe girişimini organize eden “Yurtta Sulh Konseyi’nin” araştırılması için araştırılması için TBMM’ye önerge verdi. İYİ Parti'nin araştırma önergesi AKP'nin ret ve MHP'nin çekimser oyları ile reddedildi.

İYİ PARTİ: ‘SİYASİ AYAK ORTAYA ÇIKSIN’

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın imzası ile verilen önergede 15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağının tespit edilmesi ve darbe girişimi öncesinde önlem almayan isimlerin belirlenmesi için Meclis araştırması yapılması talep ediliyordu.

Bahçeli 'BARİ SEÇİMDEN SONRA ÇIKSIN' Demişti

Seçim öncesinde MHP Lideri Devlet Bahçeli NTV'de soruları yanıtladı. Ntv-Star TV ortak yayınında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, fetönünü siyasi kanadının hala ortaya çıkmadığına vurgu yaparak " Seçimden sonra bir tek dileğim vardır, Yurtta Sulh Konseyi’nin askeri kanadı şu an Sincan’da siyasi kanadını da bulmak lazım. " dedi. Bahçeli’nin konuya ilişkin açıklaması şöyle;

‘DİLEĞİM SEÇİM SONRA FETÖ’NÜN SİYASİ KANADININ ORTAYA ÇIKMASI’

“Seçimden sonra bir tek dileğim vardır, Yurtta Sulh Konseyi’nin askeri kanadı şu an Sincan’da siyasi kanadını da bulmak lazım. Onun için terörle mücadelede kararlı keskin olmak lazım. Kimseye düşmanlığımız yoktur. 511 bin kişi soruşturmadan geçmiş. Her biri ortalama 5 aile olsa 2 buçuk milyon. 2 buçuk milyon insanı devşirmekle kendi siyasi gücünü arttırmak istiyorlarsa çok yanlış bir yol” diyerek fetönün siyasi kanadının hala ortaya çıkmadığını açıkladı ama seçimden sonra dedi.

Bugün Meclis’te görüşülen yapılan ‘siyasi ayak ortaya çıkarılsın’ önergesine MHP çekimser oy vererek Meclis soruşturmasının önünü kesmiş oldu.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ