17360 görüntülenme25 Kasım 2018
Türkiye Mart ayında gerçekleştirilmesi planlanan yerel seçimlerin havasına girdi. Siyasette ittifaklar konuşulurken son olarak MHP lideri Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın buluşması dikkat çekti.

BAHÇELİ İTTİFAK BİTTİ DEMİŞTİ

Görüşmeden ittifak kararı çıkarken herkes Bahçeli’nin grup toplantısında ittifakı dağıttığı ifadeleri hatırlattı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde de Bahçeli’nin ittifakın dağıldığına dair konuşması ile son yaptığı konuşma gündeme getirildi.

İŞTE BAHÇELİ’NİN İTTİFAKI BİTİREN O SÖZLERİ

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "31 Mart'ta yerel seçimde ittifak beklentimiz kalmadı" ifadesiyle yerel seçimde ittifak kurmayacaklarını açıkladı. Bahçeli'nin konuşmalarından satır başları:

"MHP olarak artık kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesi ile geri adıma zorlanması ile yok sayılmasıyla önermelerinin görmezden gelinmesiyle ayakta kalınmayacaktır. Hiçbir ittifak pozisyon hatırlatmasıyla zamana oynamayla varlığını devam ve idare edilmeyecektir. Heyetler görüştü görüşmedi yasal zemin vardı yoktu tartışmalarına son vermenin vakti gelmiştir."

KENDİ ADAYLARIMIZLA GİRECEĞİZ

"Bu kronikleşmiş süreci uzatmanın anlamı ve alemi yoktur. Herhangi bir ittifak beklentimiz ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır. Zoraki görüşmelerle bir yere varmanın imkanı olmayacaktır. Oyalanmaya umutlarla oynamaya lüzum da yoktur. Kendi yolumuzu sadece kendimiz çizeceğiz. 31 Mart 2019 seçimlerine kendi adaylarımızla kendi amblemimizle katılıp her seçim bölgesinde demokratik mücadelemizi yapacağız." 

BUGÜN BAHÇELİ: 'SEVE SEVE YAPARIZ'

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "MHP, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin aktif bir öğesidir. Hükümet sisteminin muhafazası için her fedakarlığı seve seve yaparız." dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Antalya İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısı'nın kapanış oturumunda konuştu.

'HER FEDAKARLIĞI YAPARIZ'

MHP'nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin teoriden pratiğe kadar her aşamasında içinde ve aktif bir öğesi olduğunu belirten Bahçeli, "Mimarisinde pay sahibi olduğumuz hükümet sisteminin muhafazası için ihtiyaç duyulan her fedakarlığı elbette seve seve yaparız, bundan gocunmayız." şeklinde konuştu.

Bahçeli, “Biz 31 Mart'ı Türkiye'nin beka mücadelesi açısından dönüm noktası olarak görüyoruz. İttifakta sorun çıkaran gelgitleri geride bıraktık.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ/ Odtav

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ