Politika
04 Nisan 2021 ( 5552 görüntülenme )

Bahçeli 'Ortalık Toz Duman'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 103 Emekli Amiral’in Mavi Vatan ve Montrö üzerine yayımladıkları açıklamaya tepki gösterdi. Twitter hesabından açıklamada bulunan Bahçeli, 103 amirali hedef aldı. Bahçeli, açıklamayı yapan emekli amirallerin rütbelerinin sökülmesini talep etti. Bahçeli’nin açıklaması şöyle:

‘DERHAL ÖNLEM ALIN’
“103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir:

‘EMEKLİ MAAŞLARINI KESİN, RÜTBELERİNİ SÖKÜN’

Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.

‘ÖNÜNÜ ARKASINI ARAŞTIRIN’

Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir. Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir. Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır.”

Kaynak: Ajanslar/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ