23307 görüntülenme 27 Ekim 2020
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, HDP üzerinden İYİ Parti'ye yüklendi. Daha önce MHP lideri Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “Eve dön” çağrısı siyaset gündemine damgasını vurmuştu.

‘ZİLLET VURGUN YEDİ’
Bahçeli, " Kulislerin ve hiziplerin partisi olan ne CHP, terörün yedeği ve teröristlerin siyasi yeleği olan ne HDP ne de karanlık bir projeden mütevellit olan İYİ Parti Türk milletine bir gelecek vaat edemeyecektir. Bunların ahı gitmiş vahı kalmıştır. Bunları ayakta tutan mecalleri bile tükenmiştir. Cumhur İttifakı vatan ve millet aşkıyla 7 düvele direnmektedir. Zillet ise vurgun yemiş, bu masalın sonuna karmaşık itiraflarla gelinmiştir. " ifadelerini kullandı.

PARİS’TE PASTA
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, başlattığı "Askıda Ekmek" kampanyasına getirilen eleştirilere de cevap verdi. Bahçeli, Fransa Kraliçesi Marie Antoinette’nin meşhur sözü "Ekmek yoksa pasta yiyin" sözüne atıfla "Paris sokaklarında pasta yemeye hazırlanıyorlar" demek isterken "Pasta" kelimesine dili dönmedi.

ZOR ANLAR

Canlı yayında zor anlar yaşayan Devlet Bahçeli, bir süre durakladıktan sonra sözlerini toparlamaya çalışan "Pastaya alışkın olmadığımızdan dilimiz de dönmüyor" diyerek güldü. Bahçeli’nin gülüşüyle birlikte MHP sıralarından da gülme sesleri geldi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ