Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, ‘Allah şifa ve sağlıklı ömür versin Sayın Devlet Bahçeli'ye ama gazeteci olarak merak ediyorum’ diyerek Bahçeli’nin neden rahatsız olduğunu açıkladı. Uğuroğlu’nun konuya ilişkin açıklaması şöyle;

‘HASTANE NEDEN AÇIKLAMA YAPMADI’

"Vefat etti" şeklinde çirkin dedikodular dahi kulislere bomba gibi düşerken gerek Başkent Üniversitesi Hastanesi'nden gerekse "Atatürk" adı kaldırılan Ankara Şehir Hastanesi'nden resmi hiçbir tıbbi açıklama neden yapılmadı? Ancak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Ben bizzat takip ediyorum Sayın Bahçeli'nin tedavi sürecini... Bir enfeksiyon geçirdi. Şu an enfeksiyonu nekahet evresinde. Sadece dinlenmesi yeterli. Endişe edecek bir şey yok. Doktorları hazır fırsat varken diğer tetkiklerini de yapıyor. Şu an için hiçbir olumsuz tablo yok. Muhtemelen bir hafta içinde çalışmaya başlayabilir" diye açıklama yaptı.

“Bahçeli'nin rahatsızlığı demek ki tıbbi değil, siyasidir yani zihniyet rahatsızlığıdır…Şöyle ki; Devlet Bahçeli, ilk resmi açıklamasında, Kemal Kılıçdaroğlu için "CHP vatana ve millete alenen karşı tavırdadır. Hiç kuşku yok ki, CHP Genel Başkanı'nın ve sözcülerinin siyasi eylem ve sözleri suç teşkil etmektedir”

‘ZİHİNSEL HATA’


“ CHP Genel Başkanı için Yüce Divan yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır" denildi.Değerli okurlarım Kemal Kılıçdaroğlu-Cumhurbaşkanı mı?-Bakan mı? Elbette değil…Peki, "Yüce Divan'da yargılansın" ne demek? Teşhisimi söyleyeyim: Sehven değil, zihinsel hatadır…Çünkü Kılıçdaroğlu, dokunulmazlığı kaldırılırsa her milletvekili gibi Ankara'da normal mahkemede yargılanır. Yüce Divan'da ise sadece cumhurbaşkanı ve bakanlar yargılanır.”

‘EMARE ÇOK’
MHP'nin akil siyasetçileri bu zihinsel hatayı fark ettiler ki yapılan ilk resmi açıklama düzeltildi. Gelin, Devlet Bahçeli'nin siyaseten zihniyet bozukluğu rahatsızlığının görülen emarelerini ortaya koyalım. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmak için;

‘TEK BAŞINA TRT YETER’

“- İmralı Canisi katil Öcalan'a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Ali Kemal Özcan adlı kişiyi elçi gönderilmesine MHP'nin tepkisiz kalması, - Özcan'ın televizyonların canlı yayınlarında bu mektubu okumasına sessiz kalınması,- Terörist başı Osman Öcalan'ın TRT'nin canlı yayınına çıkartılmasının görmezden, duymazdan gelinmesi, Bahçeli'nin "zihniyet bozukluğu" şeklinde ortaya çıkan siyasi rahatsızlığıdır.”

‘HDP’YE GÖSTERDİĞİ TAVRA NE DEMELİ’

"Bunlar yetmez" derseniz devam edeyim. - HDP'nin kapatılması için siyasi partiler yasasının 100. Maddesine istinaden Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına MHP olarak başvurulmaması, - HDP eş başkanlarının ve milletvekillerinin teröre destek veren açıklamaları için değil de CHP liderinin dokunulmazlığının kaldırılması için komisyon kurulması,Bahçeli'nin siyaseten zihniyet bozukluğunun göstergeleridir…”

‘ZİHNİYET RAHATSIZ ,MHP TOPYEKÜN DEĞİŞMELİ’

"Bunlar da yetmez" derseniz devam edeyim.- "Demokratik parlamenter rejim" yerine "tek adam" rejimine geçilmesi,- MHP'nin Cumhurbaşkanı adayı çıkartmayıp AKP adayını desteklemesi,- MHP'nin Ankara, İstanbul ve İzmir gibi Türkiye'nin 3 büyük ilinde Büyükşehir Belediye Başkan adayı çıkartmaması,- MHP'nin tek bir bakanlık dahi almadan AKP'nin kayıtsız şartsız koalisyon ortağı olması.Bahçeli'deki zihniyet rahatsızlığının siyaseten göstergeleridir ki tedavisi için MHP'de topyekûn zihniyet değişikliğine ihtiyaç vardır… “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ