MHP’nin ekonomi komisyonunun düzenlediği toplantıya Bağımsız Türkiye Partisi’nin tepkileri sürüyor. Partinin genel başkan yardımcılarından Selim Kotil, Yönter’e Twitter hesabından tepki gösterdi.

‘MADENLERİMİZİ YABANCILARA DEVRETTİNİZ’

Kotil ‘Ülkenin tüm madenleri, kaynakları 100 bine yakın maden ruhsatı ile yabancılara devredildi, devlet payı % 2'ye kadar indirildi, Diyarbakır'da Yahudi firmaları oluk oluk petrol çıkarıyor,ama halk aç geziyor bunun neresi milli ekonomi’ diyerek tepki gösterdi. Kotil paylaşımlarının devamında Yönter’e şu soruları yöneltti:

‘YAHUDİ FİRMALARI OLUK OLUK PETROL ÇIKARIYOR’
“Hazırlamış olduğunuz modelinizde bunları nasıl izah ediyorsunuz Sonuçta iktidar ortağısınız,
1) Ülkenin tüm madenleri, kaynakları 100 bine yakın maden ruhsatı ile yabancılara devredildi, devlet payı % 2'ye kadar indirildi, Diyarbakır'da Yahudi firmaları oluk oluk petrol çıkarıyor, ama halk aç geziyor bunun neresi milli ekonomi?”

‘HER ŞEYİNİZ FAİZ BU NASIL MİLLİLİK’

2) Cumhuriyet ile eşdeğer KİT'leri haraç mezat sattınız, şimdi gübre, yem, kağıt bulamıyoruz dışa bağımlı olduk, gıda fiyatları uçtu gitti, bu mu milli ekonomi?
3)Yunanistan'ın borçlanma faizinin tam 18 katı faizle borçlanıyoruz, ekonominin merkezine faizi oturttunuz bunun neresi milli ekonomi modeli?

‘HER ŞEY VATAN İÇİN’
Gelin sizinle şöyle yapalım, istediğiniz platformda istediğiniz ekonomi üstatlarınızla bir araya gelelim, ne isterseniz onu konuşalım, sonuçta her şey vatan için değil mi? Saygılar”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ