Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bayburt'ta yaptığı konuşmada "Yenikapı'ya otomobil sergisi açacak kadar çıldıran kırık sandalyeliler nereye varmak istemektedir?" ifadelerini kullandı. Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

ÖNCE CHP’YE

“CHP, emperyalizmin gece bekçisi, Türkiye düşmanlarının kule nöbetçisidir.Yenikapı’ya otomobil sergisi açacak kadar çıldıran kırık sandalyeliler nereye varmak istemektedir? Türk milletine kafa tutmanın akıbeti kafanın kopmasıdır, terör örgütünü bekleyen son da budur. CHP yönetimi de terör örgütüyle ortaklığından bir an önce vazgeçmelidir."

SONRA DAVUTOĞLU'NA TEPKİ"

“Partisinden istifasıyla tiynetine ve kulağına fısıldanan gündeme uygun yapan serok Ahmet, iki de bir başını kaldıran kozmik odayı, kozmetik odaya çevirip FETÖ’yü buraya sokan şahıs ne yapsa boş.Yeni sistemi eleştirip halkın karşı olduğunu, ekonomiyi çökerttiğini söylüyorlar, bu iddiaların alayı palavradır. Anaların haklı gözyaşları CHP ve HDP’yi zora sokmuştur. CHP itiraz etse de sıra Fırat’ın doğusuna gelmiştir. Türk milleti zilleti muhakkat alt edecektir, bunun başka çaresi yoktur. Sığınmacı akınıyla ülkemizi tehdit edenler ters köşeye yatacaktır. Cumhur İttifakkı’nı siyasi hesap yapmadan, inançla ve samimiyetle yaşatacağız."

KIRIK SANDALYENİN ANLAMI NEYDİ?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daveti ile katıldığı toplantıda sandalyesinin kırık olması tartışmaları da beraberinde getirdi. Sosyal medyada ise 'kırık sandalye'nin eski bir mafya geleneği olduğu iddia edildi.

İMAMOĞLU’NA KIRIK SANDALYE

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden belediye başkanlarını ağırladığı toplantıda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, oturduğu sandalyenin kırılması üzerine yere düşmüş, getirilen ikinci sandalye de sorunlu olduğu için üçüncüsü verilmişti.

MAFYA GELENEĞİ

Aradan günler geçtikten sonra sosyal medyada bir iddia ortaya atıldı. Bir twitter kullanıcısı “Ağırlanmış kişiyi, önceden ayarlanmış kırık sandalyeye oturtmak eski bir Sicilya geleneğidir. Hele değiştirilen ikinci sandalyenin de kırık olduğunu söyleyerek üçüncüsünü vermek gözdağının en uç örneğidir. ‘Canın dahil elinde avucunda ne varsa alırım’ demektir.” diye bir mesaj yayınladı. Ekşi sözlükte de bir mesajda “kırık sandalyede ağırlamak Sicilya mafyasının geleneği” ifadesi kullanıldı.

KIRIK SANDALYE ANITI

Diğer taraftan İsviçre’nin Cenevre şehrinde de bir kırık sandalye anıtı var. Cenevre’nin Nations Meydanı’ndaki bu kırık sandalye anıtı 1997 yılında Daniel Berset tarafından, savaş sırasında mayınla ayağını kaybeden ‘Kara Mayını Kurbanları’ anısına yapılmış.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ