Politika
25 Şubat 2020 ( 11553 görüntülenme )

Bahçeli Kesti Attı: 'Biz Sorumlu Değiliz'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasında gündemdeki gelişmelere dair açıklamalarda bulunan Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tarafından Viyana Büyükelçisi olarak atanması büyük tepki toplayan Ozan Ceyhun ile ilgili de konuştu.

‘İTTİFAKIMIZI BÖLMEYE ÇALIŞIYORLAR’
Bahçeli, Ozan Ceyhun'un atanmasına gösterilen tepkileri eleştirerek, "Atanan kişinin ülkücü katili olduğu iddiası gündeme taşınmış, Cumhur İttifakı'nın bölünmesi amaçlanmıştır. Saros konuşurken MHP tartışılmaya başlanmış, MHP köşeye sıkıştırılmaya çalışılmıştır. Fitne ateşini tutuşturmaları sahtekarlıktır. Bunun üzerinden provakasyon yapan kişilerin varlığı tek tek ortaya çıktı. Kimseden öğrenecek bir şeyimiz yok, herkes işine baksın." dedi.

‘BAZI VEKİLLERİMİZ BU TUZAĞA DÜŞTÜ’
MHP'den bazı isimlerin Ozan Ceyhun'a tepki göstermesine de değinen Bahçeli, "Üzülerek ifade etmekteyim ki bu tuzağa bazı vekillerimizin ve parti yöneticilerimizin düşmesi de hatadır. " şeklinde konuştu.Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şu şekilde;

‘BİZİM SİYASİ SORUMLULUĞUMUZ YOK’
“MHP, Cumhur İttifakı'nın parçasıdır. Biz hükümet ortağı değiliz. Siyasi sorumluluğumuz da bulunmuyor. Bu kapsamda idari tasarruflar hükümetin tekelindedir. Sayın Cumhurbaşkanı'nın onayı ile Avusturya Cumhuriyeti nezdinde büyükelçi tayin edilmiştir. Atamayla büyük bir eleştiri sağanağı başlamıştır. Büyükelçinin bir ülkücü katili olduğu iddiası gündeme taşınmıştır. Sadece şehidimiz Mustafa Erol değil, binlerce şehidimiz asla unutulmamıştır.”

‘BAZI VEKİLLERİMİZ BU TUZAĞA DÜŞTÜ’
“ Merhum şehidimizin katilinin kim veya kimler olduğu resmi olarak bilinmeden, sosyal medyadan pusu kuran, bize dava öğretmeye çalışan art niyetli kişilerin varlığı da teker teker açığa çıkmıştır. Soros konuşulurken, MHP tartışılmaya başlanmıştır. Üzülerek ifade etmekteyim ki bu tuzağa bazı vekillerimizin ve parti yöneticilerimiz de düşmüştür.”

‘SORUMLULUK HÜKÜMETİN’
“ Şehidimizin hakkını korumak bizim için namus meselesidir. Herkes işine bakmalıdır. Bizim Viyana Büyükelçiliği'ne atanan şahısla hiçbir ilgimiz yoktur, sorumluluk hükümetindir. MHP'ye sosyal medyadan istikamet çizilemez. Siyasi irademizi, davamızın ilke ve istikbalini 5'inci sınıf dedikodu mekanından belirleyemeyiz. “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ