Politika
27 Ekim 2020 ( 16124 görüntülenme )

Bahçeli 'Jet Dönüş'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, HDP üzerinden İYİ Parti'ye yüklendi. Daha önce MHP lideri Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “Eve dön” çağrısı siyaset gündemine damgasını vurmuştu.

‘ZİLLET VURGUN YEDİ’
Bahçeli, " Kulislerin ve hiziplerin partisi olan ne CHP, terörün yedeği ve teröristlerin siyasi yeleği olan ne HDP ne de karanlık bir projeden mütevellit olan İYİ Parti Türk milletine bir gelecek vaat edemeyecektir. Bunların ahı gitmiş vahı kalmıştır. Bunları ayakta tutan mecalleri bile tükenmiştir. Cumhur İttifakı vatan ve millet aşkıyla 7 düvele direnmektedir. Zillet ise vurgun yemiş, bu masalın sonuna karmaşık itiraflarla gelinmiştir. " ifadelerini kullandı. Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

‘ZİLLETE DÜŞENLER’
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne laf uzatanların iddiaları çürüktür. Türk milleti kimin kime yalan ve ayak oyununu fısıldadığını açıkça görmekte, lazım olan notlarını günü geldiğinde almaktadır. Zillete düşenlerin birbirlerini yemeler, birbirlerini kötüleyip ulu orta zarar vermeleri bir siyaset değil, kaotik ve hazin bir çarpıklığın özetidir.”

'AHI GİTMİŞ VAHI KALMIŞ'
“Kulislerin ve hiziplerin partisi olan ne CHP, terörün yedeği ve teröristlerin siyasi yeleği olan ne HDP ne de karanlık bir projeden mütevellit olan İYİ Parti Türk milletine bir gelecek vaat edemeyecektir. Bunların ahı gitmiş vahı kalmıştır. Bunları ayakta tutan mecalleri bile tükenmiştir. Cumhur İttifakı vatan ve millet aşkıyla 7 düvele direnmektedir. Zillet ise vurgun yemiş, bu masalın sonuna karmaşık itiraflarla gelinmiştir.”

‘SİYASET FUKARALARI’
"Gerekirse TKP'ye geçeriz" diyen siyaset fukaralarının aslında kimlerle vakit geçirdiği, kimlerin değirmenine su taşıdığı, kimlerin icazetine mahkum olduğu bizim tarafımızdan çok nettir. Ha TKP, ha CHP, ha HDP... Sorarım sizlere bunlar arasında ne fark vardır? Dümen aynı, sadece dümenciler farklı. Terörist Demirtaş'ı aynı üslupla öven bunlar değil midir? Birlikte anayasa yazmaya hazırlanan bunlar değil midir? HDP'yi MHP'ye tercih edecek kadar zıvanadan çıkan bu kimliksizler değil midir?”

ERDOĞAN ‘İNANIYORUM’ BAHÇELİ ‘YUVANA DÖN’ DEMİŞTİ
Öte yanda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti’nin kuruluşunun 3. yılında düzenlen etkinliğe kutlama mesajı göndermiş ve “Vatandaşlarımıza birinci sınıf demokrasi kazandırma mücadelemiz TBMM’de temsil edilen siyasi partilerimiz destekleriyle devam etmektedir. Bugün 3. Yaşını kutlayan İYİ Parti’nin de “önce millet-önce memleket” inancıyla bu sürece gereken katkıyı sunacağını inanıyorum. “ demişti. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “Eve dön” çağrısı siyaset gündemine damgasını vurmuştu.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ