Politika
23 Kasım 2021 ( 2559 görüntülenme )

Bahçeli 'İşi Çözdü'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomi politikasını “Faiz geleceğimizden çalmaktır” sözleriyle destekleyerek, benzer şekilde Türkiye’nin terörle mücadelesi nedeniyle döviz operasyonu yapıldığını savundu. Öte yanda Erdoğan'ın dün akşamki kur ve faiz açıklaması sonrasında yükselişe geçen dolar/TL, bu sabah 13,45 ile rekor tazeledi. Euro’da 15,16 seviyesi aşıldı.

‘TERÖRLE MÜCADELEMİZE KARŞI RÖVANŞ ALIYORLAR’

Bahçeli, “Terörle mücadelemizin rövanşını kur üzerinden almak istiyorlar. Dik duruşumuzu, egemenlik haklarımızı kahramanca savunmamızı dövizle baskılamaya çalışıyorlar. Bu kez başaramayacaklar. Döviz operasyonları boşunadır. Türkiye'yi teslim alamayacaklar” ifadesini kullandı.

‘MERKEZ BANKASI MİLLİ İRADENİN ÜSTÜNDE DEĞİL’
Bahçeli, “Merkez Bankası'nın bağımsızlığını tartışmaya açmak milli iradenin gereğidir. IMF ve faiz lobisi ile fazla yol alamayacağımız ortadadır. Davul hükümetin boynundayken, tokmağın başkalarının elinde olması kabul edilemez bir çarpıklıktır. Özerk ve bağımsız kurumlar milli iradenin üzerinde olamaz, olmamalıdır. Hesabı veren siyasettir, kararı veren de siyaset olmalıdır” dedi.

ERKEN SEÇİM FELAKET TELLALLIĞI’
Muhalefetçe erken seçim talep edilmesine ise tepki gösteren Bahçeli, Erdoğan’ın faiz-enflasyon teorisini destekleyerek, ekonomideki olumsuzluğu gündeme getirenleri “felaket tellallığı” ile suçladı.

DOLAR DURDURULAMIYOR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün akşamki kur ve faiz açıklaması sonrasında yükselişe geçen dolar/TL, bu sabah 13,45 ile rekor tazeledi. Euroda 15,16 seviyesi aşıldı.

Kaynak: Ajanslar/ VOA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ