6118 görüntülenme 16 Mart 2021
Kılıçdaroğlu Bahçeli’ye çağrı yaparak ‘Aç telefonu Erdoğan’a bu yanlıştan dönsün’ diyerek andımızın kaldırılmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

KALDIRILMASINI TERÖR ÖRGÜTÜ İSTEDİ

– Danıştay bir karar verdi ortalık karıştı. 2013 yılında Erdoğan bölücü terör örgütüyle masaya oturdu. Onların şartı andımızın kaldırılmasıydı. Onun üzerine Türk Eğitim Sen dava açıp yönetmelikte yapılan değişikliğin iptalini istedi. Danıştay karar verdi yapılan değişikliği iptal etti. Andımızın okunması gerekiyor dedi.

HANGİ CÜMLESİNDEN RAHATSIZSIN
– İki yıl geçti Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu karar aldı. Andımızın okunması Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından “Yasaklanmalıdır” dedi. Karar verildi. Sayın Erdoğan, andımızın hangi cümlesinden rahatsız, çıksın açıklasın!

ANDIMIZI KALDIRAN KİM
– Andımızı kim kaldırdı? Cumhur İttifakı kaldırdı. Eğer Sayın Bahçeli, Erdoğan’ı değil de, Danıştay’ı muhatap alıyorsa, muhatap aldığı yer yanlıştır. Danıştay’a hakim atayan Erdoğan’dır, bir partinin genel başkanı. Oradaki kumpası ayarlayan kim, Erdoğan.

ERDOĞAN’A TELEFON AÇ

– Sen kalkmışsın, Erdoğan’ı değil Danıştay’ı suçluyorsun. Muhatap alacaksan, Erdoğan’ı alacaksın. Eğer andımızın okunmasını tekrardan istiyorsan, bizim gibi, yapacağın çok basit bir şey var. Erdoğan’a açarsın bir telefon, dersin ki: Kardeşim bu ant okunmadan bir daha biz bir araya gelemeyiz. Ben ülkemi seviyorum, bayrağım seviyorum. Andımızın okunmasını istiyorum.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ