MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada "CHP'nin İstanbul adayının 'mazbata' diye tutturması akla ziyandır. Hiç kimse sokaklardan medet ummasın, kaos şakşakçılığına soyunmasın bedeli hakikaten çok ağır olur" ifadelerini kullandı. Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

— Sandık başındaki görevlilerin maksatları, neye ve kimlere hizmet ettikleri mutlaka deşifre edilmeli. FETÖ'cüleri, PKK'lıları arkasına alıp siyasi dolandırıcılığa sapanlar milletimizin sabrını test etmesinler.

— Hiç kimse sokaklardan medet ummasın, kaos şakşakçılığına soyunmasın. Emel ve hedef sahiplerini uyarıyorum, bedeli çok ağır olur.” Diyerek şaşırtıcı bir açıklamada bulundu.

İmamoğlu açıkladı: 'ŞU ANDA DURUM'

‘31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi'nde İstanbul Büyükşenir Belediye Başkanlığı'nı kazanan Ekrem İmamoğlu canlı yayında açıklamada bulundu.

İmamoğlu "11 ilçede geçersiz oylar sayıldı. 18 bin ile 20 bin arasındaki fark korunarak bu süreç tamamlanacak. Sanki geçersiz oylarda 545 sandık sayıldı ve 11 bin oy düştü diyerek bir algı yönetilmeye çalışılıyor. öyle değil" diye konuştu. İmamoğlu şunları kaydetti:

‘ALGI OPERASYONU YAPILIYOR’

“Geçersiz oyların sayılmasının bizi getireceği sonuç budur. Burada tabi çok kritik bir şey var; kameralar önünde başka sayımlar yapılsın, şu olsun bu olsun diyen yetkili arkadaşlar, ne acı ki seçimden önce dünyanın en güvenilir sistemini ağızları dolu dolu anlatırken, seçimden sonra oradaki hakime, memure, oradaki müdüre hatta vatandaşlarımıza, hatta AK Parti adına katılan vatandaşlarımıza bile güvenmeyerek kameralar önünde sayım çağrısı yapmalarını çok acı buluyorum.

Sanki geçersiz oylarda 545 sandık sayıldı ve 11 bin oy düştü diyerek bir algı yönetilmeye çalışılıyor. Ama durum öyle değil.”

‘ARADAKİ FARK 19 BİNİN ÜZERİNDE’

“Süreç devam ediyor 11 ilçede geçersiz oyların sayımı bitti. Diğer ilçelerde devam ediyor. Aradaki fark 19 binin üzerinde. Yaptığımız hesaplamalara göre tüm oylar sayıldığında bile aradaki 18 bin civarında kalacak. Süreç devam ediyor. 11 ilçede geçersiz oylar sayıldı. 18 bin ile 20 bin arasındaki fark korunarak bu süreç tamamlanacak.” Diyerek İstanbul’daki son durumu açıkladı.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ