Genel
16 Ekim 2018 ( 6659 görüntülenme )

Bahçeli öyle bir tepki verdi ki... 'SARAY SALLANIYOR'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. 


'BU NASIL ADALET'

Bahçeli, tahliye edilen papaz Brunson ile ilgili "Terör örgütleriyle ilişkisi ve iltisakı belli olan şahsın, casusluk suçlamasıyla tutuklanan misyonerin iki yıl bile dolmadan serbest kalması adalet ilkeleriyle nasıl izah edilecektir?" dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

'PAPAZ GEÇİP GİTTİ'

"Herkesin gözü önünde evanjelist bir papaz geçip gitmiştir. Bu papaz ki Türkiye-ABD ilişkilerini zehirlemiştir. Hakkında ciddi suçlamalar bulunan Brunson 9 Aralık'ta cezaevine konulmuştur. Brunson'un terör örgütleriyle ilişki ve irtibatı olduğu söylendi. FETÖ ve PKK adına suç işleyip casusluk yaptığı ifade edildi."

'BİR YANDA YAPTIRIM BİR YANDA TAHLİYE'

 "ABD Başkanı papazla yatıp papazla kalktı. Yaptırım tehditleri savurdu. Ekonomik operasyonlarla Türkiye'nin geri adım atması hedeflendi. Türkiye ve ABD tarihin en kötü ilişki durumuna paldır küldür gerileyerek çakıldı. Brunson'un ev hapsine alınması fayda etmedi, kanamayı durdurmadı. Papaz'ın yattığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edilmiştir". 

'PAPAZ GİTTİ KAVGA BİTTİ, ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR'

"Trump kendisini sanki Afganistan'dan, Irak'tan gelen askerler gibi karşılamıştır. İlk bakışta ve yüzeysel olarak diyebiliriz ki; papaz gitmiş kavga bitmiştir. Anlaşılan papaz büyüsü de bozulmuştur. Trump'ın Türkiye hisleri şıpsevdi gibi bir anda değişmiştir. Sayın Cumhurbaşkanına teşekkürü ihmal etmemiştir. Seviyesiz Trump'ın yerini sempatik Trump almıştır".

'CASUSLAR ÜLKEMİZDE CİRİT ATACAK ÖYLE Mİ'

"Trump'ın hâli oyuncağı alınınca küsen, verilince sevinen çocuklar gibidir. Böyle devlet adamı alınmaz. Böyle bir durumda Türkiye-ABD ilişkileri istikrarlı kalamaz. Casuslar ülkemizde cirit atacak, kiliseler istihbarat aparatı gibi çalışacak, misyonerler vızır vızır nifak saçacak, yetmedi Pensilvanya'da FETÖ'cüler cirit atacak biz de görmeyeceğiz, bu mu arzu ediliyor?"

'BU NASIL ADALET'

"Papazın serbest kalması elbette pek çok soru işaretine neden olmuştur. Terör örgütleriyle ilişkisi ve iltisakı belli olan şahsın, casusluk suçlamasıyla tutuklanan misyonerin iki yıl bile dolmadan serbest kalması adalet ilkeleriyle nasıl izah edilecektir. Brunson'un 3 gizli tanığının ifadesiyle suçlanması ve savcı değişikliği yine aynı tanıkların değiştirilmiş ifadeleriyle serbest kalması bağımsız ve tarafsız hukuka ne kadar uygundur? "

'GİZLİ TANIK HUKUKA GİRMİŞ FİTNE TOHUMUDUR'

"Papaz davasındaki gizli ve kiralanmış tanıklar kimlerdir? Bu gizli tanıklar kısa süre içerisinde ifade ve görüşlerini nasıl değiştirmişlerdir? Günün şartlarına göre görüş değiştiren kişilerin tanıklığıyla adalet yaşar mı? Yaşasa bile buna adalet denir mi? Gizli tanık TCK sistemine ekilen fitne tohumudur. Türk hukukunu gizli tanık tahakkukundan kurtarmak hepimizin boynunun borcudur. "

'BARİ YA GÜLEN'İ ALIN YA DA ATİLLA'YI'

"35 yılla yargılanıp iki yıl dolmadan yakayı kurtaran casusun vebaline millet vicdanı nasıl ortak olacaktır? ABD'deki papaz Gülen neden alınamaz? Halbuki ver papazı al papazı demiştik. Sözümüz sözdü. Pensilvanya'daki papaz ne zaman ülkemize iade edilecek? Diyelim ki umut ettiğimiz takas gerçekleştirilmedi. Hakan Atilla'nın iadesi ne zaman olacak?"

kaynak: cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ