29009 görüntülenme 11 Mart 2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski doktoru ve 22. Dönem Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Turhan Çömez, sosyal medya hesabından sağlık çalışanları ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

ERDOĞAN ‘GİDERLERSE GİTSİNLER’ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doktorlara ilişkin açıklamalarına tepkiler sürüyor. Erdoğan, çalışma koşulları nedeniyle istifa eden veya yurtdışına giden hekimleri hedef alarak “Gidiyorlarsa gitsinler. Biz de üniversiteyi yeni bitiren doktorları buralarda istihdam ederiz” açıklamasını yapmıştı.

AKILLI OLUN
Çömezi ise yaptığı paylaşımda Türkiye tarihini hatırlatırken, sağlık çalışanlarının önemini bir kez daha vurguladı. Çömez’in Türk doktorları ve Çanakkale savaşına dikkat .çekerek yaptığı paylaşım şöyle;

, ‘GİDERLERSE GİTSİNLER ÖYLE Mİ’
"🩺1915 yılında Tıbbiye'ye kaydolan öğrencilerinin tamamı Çanakkale'de şehit düştü.
🩺Ve bu nedenle de Mektebi Tıbbiyei Şahane 1921 yılında hiç mezun veremedi.
🩺Giderlerse gitsinler öyle mi?” paylaşımıyla Erdoğan’a tepki gösterdi.

ÇÖMEZ ‘SAYIN ERDOĞAN MESLAKTAŞLARIMIZDAN ÖZÜR DİLEMELİ’
İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Turhan Çömez, yaptığı sonraki açıklamalarında da, “Orduyu nasıl yedek subaylarla yönetemezseniz, sağlık sistemini de genç, deneyimsiz, yeni mezun hekimlerle yönetemezsiniz. Küstürerek ve darıltarak yurtdışına kaçırdığınız binlerce hekimi bel bağlamak da çok gerçekçi bir yaklaşım değil” diyen Turhan Çömez, şöyle devam etti:

‘BU DOĞRU DEĞİL’
“Çünkü bu hekimlerin önemli bir kısmı, çok zor şartlardan geçerek, çok ağır sınavlardan geçerek, yurtdışında yeniden kariyerlerine başlamış, onlarla sağlık sistemini rehabilite etme çabası da ne yazık ki bugün için gerçekçi değil.”

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ