Politika
22 Kasım 2020 ( 4378 görüntülenme )

Babacan 'Pelikan Melikan Aman Yavaş'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Yozgat'ta partisinin il kongresinde gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Babacan, "Sayın Erdoğan, biraz yavaş. Sizin peşinizde bol bol yandaş gazeteci, bolca troll, pelikan melikan çeşitli kuş sürüleri de var. Böyle hızlı manevra yaptığınızda virajı alamayıp kaza yapıyorlar" ifadelerini kullandı.

‘TELEFONUNUZDAN HAKİMLERİN NUMARASINI SİLİN’
Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hukuk alanındaki reform söylemlerini hatırlatarak "Samimiyseniz, hakim ve savcılara "Benden size artık bir talimat gelmeyecek" diyeceksiniz. Sonra tüm hakim ve savcılarımızın telefon numaralarını rehberinizden sileceksiniz ki huylar depreştiğinde tekrar arayıp "Şunu tutukla, şunu bırak" diyemeyin" çağrısı yaptı. Erdoğan'ın AB'ye yönelik mesajları için de "Pabuç pahalı tabii" ifadesini kullanan Babacan şunları kaydetti:

‘’BU NASIL TORNİSTAN’
"Ekonomiyi batırdıklarını anlamaya başlayınca, Avrupa Birliği’nden söz etmeye başladılar. Pabuç pahalı tabii. Senelerce "Eyy Batı" diyerek ülkeyi içe kapattılar. Bu konuda da sözümüze geliyorlar. Lafta kopya çekmeye devam ama icraatta bir şey yok. Maşallah, o kadar hızlı bir U dönüşü ki bu, yetişebilene aşk olsun.”

‘SAYIN ERDOĞAN BİRAZ YAVAŞ, PELİKAN MELİKAN KAZA ÇIKAR’
" Düne kadar düşman ilan ettiğinize birden dönüp sarılmaya çalışıyorsunuz. Sayın Erdoğan, biraz yavaş. Sizin peşinizde bol bol yandaş gazeteci, bolca troll, pelikan melikan çeşitli kuş sürüleri de var. Böyle hızlı manevra yaptığınızda virajı alamayıp kaza yapıyorlar.”

Kaynak: Yeniçağ/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ