Ermenistan'ın hain saldırısının ardından Azerbaycan ordusunun başlattığı operasyonda toplamda 250 tank ve zırhlı aracın imha edildiği bildirildi.

ERMENİ ORDUSUNA AĞIR DARBE
Azerbaycan Savunma Bakanlığının açıklamasına göre, Azerbaycan ordusu ilerlemesini sürdürürken Ermenistan ordusunun 250 tank ve zırhlı aracını imha edildi, bazı mevziler Ermenistan güçlerinden temizledi. Çok sayıda Ermenistan askeri etkisiz hale getirildi, teçhizat ve silahları imha edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

‘ERMENİ DİRENİŞİ KIRILDI’
"Azerbaycan ordusu 27 Eylül-7 Ekim'de Ermenistan'ın 250 tank ve zırhlı aracını, 270 top ve füze sistemini, 60 hava savunma sistemini, 11 komuta yönetim ve gözlem mıntıkasını, 8 mühimmat deposunu, yaklaşık 150 askeri kamyon ve aracını, bir S-300 sistemini imha etti."

CUMHURBAŞKANI ALİYEV'İN AÇIKLAMASI
Öte yanda Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Aliyev'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

‘İŞGALE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ’
"Her şey planlandığı gibi gidiyor. Bir şehir ve birçok köyler işgalden kurtarıldı. Azerbaycan halkı gösterdi ki işgale hiçbir şekilde izin vermeyecektir. Karabağ bizim toprağımızdır. Maalesef uzum süre yapılan müzakerelerden bir sonuç çıkmadı. Bu halde elbette ki Azerbaycan kendi toprağını geri Ermenistan ordusu Eylül’ün 27’sinde saldırıya geçtiler. Bizim birçok köylerimiz ve şehirlerimiz ateş altındadır. 1000’e yakın ev yıkıldı ya da hasar gördü."

‘SİVİLLERE SALDIRIYORLAR’
“Ermenistan ordusunun acizliği ve Ermenistan yöneticilerinin cinayeti. Sivillere ateş açmak, balistik füzelerle sivil şehirleri bombalamak cinayet sayılır. Ermenistan görüyor ki bize karşı kaybediyor ve en fazla sivil öldürmek için böyle eylemler yapıyor. Ermenistan’ın bombaladığı yerler cephe hattının uzağındaki yerler. Cephe hattındaki şehirlerimiz her gün ateş altında. Sadece Terter şehrine günde 2 bine kadar mermi atılıyor.”

‘TOPRAKLARIMIZ İŞGALDEN KURTULACAK’
Bunun esas amacı sivillere karşı uygulanan baskıdır. Bu, Ermenistan’ın faşist rejimini gösteriyor. Ancak bunun Azerbaycan halkına hiçbir etkisi yoktur. O bölgede yaşayan soydaşlarımız büyük bir dayanıklılık gösteriyorlar. Onların tek sözü “Vatan sağ olsun. Topraklar işgalden kurtulsun.” Onlar sonuna kadar oralarda kalacaklar ve ordumuza manevi destek verecekler."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ