30 Ağustos'ta Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Cuma hutbesinde Atatürk’e yer vermemesini eleştiren müzisyen Erhan Güleryüz hapsi istendi.

‘DİYANET’İ ELEŞTİRDİ, HAKKINDA DAVA AÇILDI

Tarafsız Haber Ajansı'nın aktardığına göre Erhan Güleryüz’e iddianamede “halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılamak” suçlaması yöneltildi. Savcı Güleryüz’ün altı aydan bir yıla kadar hapisle cezalandırılmasını ve belli haklardan yoksun bırakılmasını istedi.

APAR TOPAR GÖZALTI

Müzisyen Erhan Güleryüz İğneada’da verdiği 30 Ağustos Zafer Bayramı konserinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Cuma hutbesinde Atatürk’e yer vermemesini eleştirdi. Konser sonrasında alelacele ifadeye çağrılan Güleryüz 3 saatin sonunda serbest bırakıldı. Güleryüz gözaltına alındığında ifadesinde şunları söylemişti:

‘ATATÜRK’Ü ANMAKTAN NEDEN ÇEKİNİYORSUNUZ’

"Ben herhangi bir dini düşünceye, dindar vatandaşlarımıza yahut belirli bir kılık kıyafet giyen kimselere yönelik herhangi bir söylemde bulunmadım. Böyle bir şey de aklımdan geçmedi. Ben Kurtuluş Savaşı döneminde dindar geçinen ve ancak sarığın cübbenin arkasına sığınarak milli mücadelenin akamete uğraması için çaba gösterenler olduğunu, buna ve onlarca ihanete, yokluğa, yoksunluğa rağmen Kurtuluş Savaşı’nı zafere kavuşturan Atatürk’ü bugün bazı kuruluşların anmaktan çekindiğini, bunun doğru olmadığını söyledim."

‘HANGİMİZ DİNDAR SEN Mİ BEN Mİ’


Güleryüz, konser sırasında Diyanet İşleri Başkanlığı’na seslenerek, “Siz kimsiniz Mustafa Kemal’in adını söylemekten çekiniyorsunuz. Bugün Cuma. Cuma hutbesinde Atatürk’ün adı geçmiyor. Ben bundan zaten utanmıyorum çünkü bunların zaten dedeleri savaştan kaçmış. ben din taciriyim diyen palavracılar. Hangimiz dindar sen mi, ben mi” demişti.

ŞEHİTLERİMİZİN KATİLİ ÖCALAN’A DAVA YOK


Öte yanda, Ergenekon ve Balyoz davalarında "gizli tanık" olarak TSK'ya ve Türk subaylarına kumpas kuran, terörist Osman Öcalan TRT'ye çıktı. Kamuoyunda büyük infiale açan bu durum üzerine binlerce insan cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunmuştu. Anakara Cumhuriyet Başsavcılığından karar çıktı.

BİNLERCE ASKER VE SİVİLİN KATLİ SUÇ DEĞİLMİŞ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Terör suçları soruşturma bürosunun 2019/109334 soruşturma ve 2019/110226 Sayılı Kararıyla ‘Kovuşturmaya Yer Olmadığına Karar verilerek dosya kapatıldı. Böylece binlerce askerimizin ve sivil vatandaşımızın katili Osman Öcalan’ın bu eylemleri suç sayılmadı. Halen hakkında açılmış dava da yok.

NELER YAŞANDI?

PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın 23 Haziran'a ilişkin çağrıda bulunmasının Anadolu Ajansı tarafından servis edilmesinin ardından bir skandal da TRT'de yaşandı. TRT Kürtçe kanalı Şemdinli’de ’74 askerimizin katili’ ve 90’lı yıllarda yapılan karakol baskınlarını yapan bebek katili Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ı ekrana çıkardı. Osman Öcalan’ın gizli tanıklığı ile yüzlerce Türk Subayı haksız yere suçlanmış, Osman Öcalan mahkemelerde gizli tanık olarak ifadeler vermişti.

ERDOĞAN'DAN TRT'YE AÇIK DESTEK!..

Öte yanda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT Kurdi'nin teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan ile 23 Haziran seçimlerinden önce gerçekleştirdiği röportajla ilgili, "Doğrusu ben Osman Öcalan'ın kırmızı bültenle arandığını bilmiyorum. Ancak TRT'ye müracaat etmiş ve TRT Kurdi'de böyle bir program yapmışsa, bunu TRT'deki arkadaşlarımız bilirler. Bu konularda da TRT'deki arkadaşlarıma güveniyorum'' dedi.

SARIZEYBEK: OSMAN ÖCALAN 74 ASKERİMİZİN KATİLİDİR
Emekli albay Erdal Sarızeybek yaşadıklarını anlattı; 1992 YILINDA Şemdinli Hudut Tabur Komutanı idim… bir ay içinde Alan, Aktütün ve Derecik’te peş peşe üç ağır saldırı yaşadık… saldıran teröristlerin çoğunu vurduk ama 74 askerimiz bu çatışmalarda şehit düştü…

Kod adı Ferhat olan Osman Öcalan, şuan ordumuz Pençe harekatını yaptığı Hakurk alan sorumlusuydu. Saldırı yöneten o, şehitlerimizin katili de oydu. Şimdi 74 Askerimizin katili Osman Öcalan'ı devletimizin televizyonu TRT'ye çıkardılar, canlı yayın yaptılar...

BAŞIMIZA TAŞ YAĞACAK


Başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere İçişleri ve Adalet Bakanlıklarına çağrı yapıyorum, 'ben canlı tanığım yakalayın bu katili' diyorum, 'TRT'de bu katili ekrana çıkartanlar hakkında işlem yapın' diyorum… Cumhurbaşkanlığını şikayet dilekçesi verdim, cevap bekliyorum… Ve bugün cevap geldi, katilin soyası kapatılmış, 74 askerimizi şehit etmek suç değilmiş. Eğer ki uyanmamız için gökten başımıza taş yağması gerekiyorsa, bu saatten sonra bırakın yağsın!..

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ