Ana Sayfa
16 Haziran 2018 ( 8199 görüntülenme )

Can Ataklı yazdı... SEÇMEN ŞOKTA!..

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, bugün köşesinde çok çarpıcı bir iddiayı dile getirdi. Ataklı, "Yurt dışı seçmen bilgisi elçilikler tarafından AKP'ye veriliyor, kaybederlerse bu şuç olarak önlerine çıkacaktır" dedi.


Korkusuz yazarı Can Ataklı, yurt dışı seçmenlerden şikâyet geldiğini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla evlere mektup gittiğini iddia etti. Ataklı yurt dışı seçmen bilgisinin  elçilik ve konsolosluklar aracılığıyla AKP'ye verildiğini söyleyerek, "Seçimi kaybederlerse bütün bunlar 'suç dosyaları' olarak önlerine konduğunda yaşayacakları şaşkınlığı düşünemiyorum bile" dedi. Ataklı'nın bugünkü (16 Haziran 2018) yazısının ilgili bölümü şöyle:

"SEÇMEN BİLGİLERİNİ ELÇİLİKLER VERİYOR"

"Yurtdışında yaşayan pek çok okur ve izleyicimden birbirine benzer mesajlar alıyorum son günlerde.Hepsinin şikâyeti şu; “Evimize AKP genel başkanı Tayyip Erdoğan imzalı mektuplar geldi. Bizden AKP'ye ve kendisine oy vermemizi istiyor. Peki, adreslerimiz kendisine nasıl ulaştı?”Aslında herkes cevabı biliyor.Bu adresleri AKP Genel Merkezi'ne ulaştıranlar bu ülkelerdeki elçilikler".

"KİŞİSEL VERİLER KULLANILAMAZ"

"Çünkü doğal olarak adres kayıtları sadece elçilik ve konsolosluklarda var.Bunlar aslında kişisel kimlik bilgileri ve devletin koruması altında olması gerek. Ancak AKP ve tabii ki başkanı büyük bir kibir içinde “Devlet biziz” dediği için elçiliklerin elinde olan adres bilgilerini diledikleri gibi kullanabiliyor".

"ANAYASAL SUÇ"

"Sanıyorum kibirden gözleri öyle bir kararmış ki hiçbirinin aklına bu yapılanın bir“anayasal suç” olduğu gelmiyor.Seçimi kaybederlerse bütün bunlar “suç dosyaları” olarak önlerine konduğunda yaşayacakları şaşkınlığı düşünemiyorum bile." 

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ