Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2506 görüntülenme )

Askerimize Tuzak Kurdular! Yaralılarımız Var!

Dün de bir askerimiz şehit edilmişti!
  Şırnak'ta bombalı tuzak: 7 asker yaralı
 

Şırnak'ta askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen bombanın patlaması sonucu 7 asker yaralandı.


İdil İlçesi'nde uygulanan sokağa çıkma yasakları kapsamında başlatılan operasyonlar, hendek ve barikatların bulunduğu Yeni Mahalle'de tamamlandı.
Güvenlik güçleri operasyonları Turgut Özal Mahallesi'nde devam ettirirken, zırhlı askeri aracın geçişi sırasında teröristlerin yola yerleştirdikleri bombayı patlatması sonucu 7 asker yaralandı.
OPERASYON TURGUT ÖZAL MAHALLESİNDE BAŞLADI
Dün itibariyle Yeni Mahalle'de biten operasyonun ardından, hendek ve barikatların bulunduğu bir diğer yer olan Turgut Özal Mahallesi'nde operasyon başlatıldı. Yasağın uygulandığı Dirsekli Köyü etrafına konuşlanan tanklardan, önceden tespit edilen hedeflere yoğun top atışları yapılıyor. Top atışlarından sonra patlama sesleri duyulurken, patlamadan sonra da mahalleden dumanlar yükseliyor.
ZIRHLI ARACIN GEÇİŞİ SIRASINDA PATLAMA: 7 YARALI
Turgut Özal Mahallesi'nde zırhlı aracın geçişi sırasında PKK'lıların önceden yola döşediği patlayıcı saat 11.30 sıralarında infilak ettirildi. Meydana gelen patlamada zırhlı araç hasar görürken, araç içerisindeki 7 güvenlik görevlisinin de yaralandığı öğrenildi. Yaralılar ambulanslarla getirildiği İdil Devlet Hastanesi'nde ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra helikopterle Şırnak Asker Hastanesi'ne sevk edildi(Milliyet).

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ