1264 görüntülenme08 Kasım 2019
AKP hükümetlerinde birçok alanda görev alan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Üyesi Bülent Arınç, daha önce yaptığı 'KHK faciadır' ifadesi için "Keşke KHK faciadır demeseydim" açıklamasını yaptı. Bununla birlikte Arın. ‘KHK’lar bir ihtiyaçtı, gereklilikti. Yargı ile komisyon kararları arasında çelişki var”diyerek kendi içinde çelişkiye düştü.

‘YARGIYI KUTSALLAŞTIRMAK GİBİ BİR NİYETİM YOK’
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, “KHK faciadır” açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Habertürk canlı yayınına bağlanan Arınç, “Yargıyı kutsallaştırmak gibi bir iddiam hiç olmadı” dedi.

‘KEŞKE KHK FACİADIR DEMESEYDİM’

Arınç, KHK’lılar için facia yakıştırmasını yaptıktan sonra gelen eleştirilere de “KHK faciadır dememeliydim” yanıtını verdi. “Yargıyı kutsallaştırmak gibi bir iddiam hiç olmadı” diyen Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı ile yapılan toplantı çok olumlu geçtiğini belirtti.

‘KHK’LAR BİR İHTİYAÇTI’

Arınç geçtiğimiz hafta iktidar ve muhalefet arasında tartışmalara neden olan sözleriyle ilgili de, “Evet şunu belki söylememeliydim, ‘KHK bir faciadır’. Çünkü şuna inanıyorum ya olağanüstü hal ya da sıkıyönetim ilan edilecekti. Başka türlüsü imkansızdı. KHK’lar bir ihtiyaçtı, gereklilikti. Yargı ile komisyon kararları arasında çelişki var” ifadelerini kullandı.

‘İSTİFA DİYE BİR ŞEY YOK’
Arınç, “İstifa haberlerim yayınlandı, böyle bir şey yok” derken 2014'ten sonra bazı konularda AKP ile ayrı düştüğünü belirtti. AKP ile birlikteliğinin devam ettiğini söyleyen Arınç “Cumhurbaşkanı'nın yanındayım” dedi.(Sözcü, 8 Kasım 1029).

ARINÇ 15 TEMMUZ İÇİN NE DEMİŞTİ

Emekli Albay Erdal Sarızeybek son kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı kitabında 17/25 Aralık ve 15 Temmuz’un perde arkasındakileri açıkça yazdı. Kirapta Sarızeybek Arınç için şöyle diyor;

‘ARINÇ NE DEMEK İSTEDİ’
Peki ya Bülent Arınç’a ne demeli? Hem de özel çekim yaparak bizzat eliyle kamuoyuna verdiği videolu mesajları bu çarpık resimde nereye koymalı? Arınç çok ilginç mesajlar paylaştı o gece. Ağır imalar taşıyan ifadeler kullandı. Bakın ne dedi;

‘BEN AHMAKSAM EĞER…’

‘Şunu herkesin bilmesi gerekir, bunu ben darbe gecesi öğrenmekle beraber ‘Ne kadar da ahmak bir insanmışsın, herkes söylüyordu, herkes bunu söylüyordu, sen itiraz ediyordun’ diyebilir. Silahlı terör örgütünün Fethullahçı olması o gece ortaya çıkan bir olaydır. Ben o gece öğrenmiş olabilirim, sayın Cumhurbaşkanımız da Genelkurmay Başkanımız da o gece öğrendi.’

‘USTA’YA ÇOK AĞIR GÖNDERME’

Bu sıradan bir açıklama değil, açıklamayı yapan da sıradan biri değil Usta’nın yol arkadaşı dava arkadaşı. Ve bu açıklamada herkesin kolayca taşımayacağı çok ağır bir gönderme var, şöyle ki; ‘bu kalkışmayı ben o gece öğrenmiş olduğum için bana ahmak diyebilirsiniz. Silahlı terör örgütünün Fethullahçı olması o gece ortaya çıkan bir olaydır. Ben o gece öğrenmiş olabilirim ama sayın Cumhurbaşkanımız da Genelkurmay Başkanımız da o gece öğrendi’ diyor.

‘BİR GECEDE KABAK YETİŞMİYOR’

Arınç’ı böyle dinlerken gözün gördüğü çarpık resimle zaten karışmış olan akıl bu kez düğümleniyor. Yani önce cemaat sonra ‘F tipi’ denilen ve devletin bütün kurumlarına sızmış bu çete bir gecede terör örgütü oluvermiş demek!..

Aslında meselenin iç yüzü çok farklıydı…

Erdal Sarızeybek
Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ