AKP'li eski vekili Mehmet Metiner, Bülent Arınç'ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tutukluluğu ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

‘CUMHUR İTTİFAKINA SABOTAJ’
Yazar ve siyasetçi Mehmet Metiner Twitter hesabından yaptığı açıklamada Arınç'a tepki gösterip, Cumhur ittifakına sabotaj düzenlendiğini söyledi. Metiner, “Biden iyi. Demirtaş cici. Kitabını herkes okumalı güzellemesi. Kavala haksız yere içerde. Demirtaş da Kavala da bırakılmalı acilen. KHK facia. KHK’dan ihraç edilenler göreve. Bütün bunları kim mi söylüyor? Devlet katından birisi. Cumhur ittifakına sabotaj! Yazık!"

‘ERDOĞAN’IN YENİ DÖNEMİNE ROTA ÇİZİLİYOR’
"Cumhurbaşkanımızın “yeni dönem” vurgusu yaptığı bu günlerde Arınç’ın çıkıp bugüne kadar Reis’in ve Ak Parti’nin dediklerinin tam tersini söyleyebiliyor olması, yeni döneme rota çizme cüretinin ötesinde bir anlama sahiptir. Bu açıklamalarla çizilen rotanın asıl sahibi bellidir.” yorumunu yaptı.

BAHÇELİ DANIŞMAN ‘BU ADAMIN FETÖ VE BÖLÜCÜLERLE MUHABBETİ BİTMEZ, BİR TÜRLÜ TEMİZLENEMEDİ’
Arınç'ın açıklamalarına MHP'den de tepkiler gelmeye başladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı ve Adana Büyükşehir Belediye eski Başkanı Hüseyin Sözlü, Arınç'a tepki gösteren isimlerden biri oldu. Hüseyin Sözlü attığı tweette şunları söyledi: "Bu adamın fetö ve etnik bölücülere muhabbeti bitmez. Devlet, Hükümet bunları bağırsaklarından bir türlü atıp temizleyemedi."

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ