Hitit Üniversitesi Tarih Bölümü’nde açılan öğretim üyesi ilanı büyük tartışma yarattı. İlanda yer alan ‘Vikinglerin Hıristiyanlık öncesi yaşamı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak' şartı tepki çekti.

‘VİKİNGLERİN YAŞAMI’
Hitit Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nün açtığı akademik kadro ilanında bulunan bir ayrıntı kişiye özel kadro ilanı tartışmalarına neden oldu. Öğretim üyesi kadrosu için açılan ilanda bulunan ‘Vikinglerin Hıristiyanlık öncesi yaşamı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak' şartı büyük tepki çekti.  Üniversitenin Resmi Gazete'ye verdiği öğretim ilanında, Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Ortaçağ Tarihi Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar için 'Ortaçağ tarihi bilim dalında doktora yapmış olmak ve Vikinglerin Hıristiyanlık öncesi yaşamı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak' şartı koydu.

YÜZME TESİSİ OLMAYAN YERE YÜZME ANTRENÖRÜ

Üniversitenin öğretim ilanına koyduğu adayı tanımlayan 'Vikinglerin Hıristiyanlık öncesi yaşamı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak' şartı, sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu ve 'kişiye özel ilan açılıyor' tartışmalarına yol açtı. Üniversitesi Rektörlüğü daha önce de Spor Yönetimi Bölümü yerleşkesinin bulunduğu Çorum'un Bayat ilçesinde yüzme tesisi bulunmamasına rağmen "2. kademe yüzme antrenörlüğü belgesine sahip olmak" şartıyla kadro ilanı açmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ