Politika
27 Kasım 2020 ( 10341 görüntülenme )

'Araba Yoktu' dedi 'Meclis Karıştı'

TBMM'de tutanakta değişiklik yapıldığı iddiaları bir istifayla sonuçlandı. TBMM Başkanlığı tarafından yapılan incelemede, AKP Milletvekili Nilgün Ök'ün “Araba var mıydı, araba” sözlerinin tutanakta, “Yerli araba var mıydı, yerli araba” olarak değiştirildiği ortaya çıktı.

MECLİS’TE İNCELEME
TBMM İletişim Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 19 Kasım Perşembe günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçesi üzerindeki görüşmeler sırasında AKP Denizli Milletvekili Nilgün Ök’e ait ifadelerin tutanakta değiştirildiğine ilişkin iddialarla ilgili olarak TBMM Başkanlığı tarafından inceleme başlatıldığı bildirildi.

TUTANAK DEĞİŞTİRİLMİŞ
TBMM Tutanak Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde yapılan değerlendirmede, incelenmemiş tutanak üzerinde bir değişiklik yapıldığı, birkaç saat içinde ise ses kayıtlarının incelenmesi neticesinde tutanağın ilk haline döndürüldüğünün tespit edildiği belirtilerek, “İncelenmemiş tutanak üzerinde değişiklik işlemini yapan Tutanak Hizmetleri Başkan Yardımcısı, söz konusu işlemle ilgili sorumluluğu üstlenerek görevinden istifa etmiştir. TBMM Genel Sekreterliği tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatılmış olup, işlemleri devam etmektedir.” denildi.

İstifayla sonuçlanan konu şöyle gelişti:

‘SANKİ HİÇBİR ŞEY YOKTU’
Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, kendisinden önce söz alan AKP'li sözcüyü eleştirirken, “Sayın Başkan, AKP'li sözcü arkadaşı dinleyince yani on sekiz yıl önce araba yoktu, uçak yoktu, tren yoktu, on sekiz yıldan beri telefon yoktu, yani on sekiz yıldan beri olmaya başladığını gördük. Bunlar, La Fontaine Masalları bunlar” dedi.

AKP’Lİ VEKİL ‘ARABA YOKTU ARABA’
AKP Denizli Milletvekili Nilgün Ök bu sözler üzerine araya girerek, “Araba var mıydı, araba?” diye çıkıştı. Bülbül, “Ya, lütfen arkadaşlar. Millet aç, milletin tenceresi kaynamıyor, evinde kaynamıyor, bunları söyleyin” diye devam etti AKP'li Ök, “Araba var mıydı?” diye bir kez araya girerek müdahale etti.

TWITTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI ‘BEN YERLİ ARABA DEDİM’
AKP Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ün “18 yıl önce Türkiye’de araba yoktu” şeklinde anlaşılan sözleri tartışma yarattı. Ök, sosyal medya hesabından “Bahsettiğim yerli ve milli arabamız TOGG idi” şeklinde bir mesaj paylaştı. TBMM tutanağının da görselini paylaştı. Ancak Ök'ün paylaştığı tutanak farklıydı.

MECLİS TUTANAĞINI DEĞİŞTİRMİŞLER
Halen TBMM tutanaklarında, “Araba var mıydı, araba?” şeklinde görünen kayıt, Nilgün Ök'ün Twitter mesajında, “Yerli araba var mıydı, yerli araba?” şeklinde değiştirilmişti. Bu değişiklik fark edilince açılan soruşturma istifayla sonuçlandı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ