Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2419 görüntülenme )

Apronda Deve Kesenler

Hakkari Havalimanı'nın açılışıyla birlikte, THY'nin ilk Hakkari seferi de bugün gerçekleşti.
 Hakkari Yüksekova havalimanının faaliyete geçmesinin ardından Türk Hava Yolları ilk seferini yaptı. Atatürk havalimanından havalanan uçakta ilk sefer kutlaması için binlerce feet yüksekte halay çekildi.  

Türk Hava Yolları, çok arıza çıkardığı iddia edilen RJ-100 tipi uçakların sonuncusunu kiraladığı şirkete teslim edince İstanbul Atatürk Havalimanı’nda deve kesmişti

Hakkari Yüksekova havalimanına yapılan ilk sefer dolayısıyla, THY uçağı Hakkari Havalimanı’nda su takısıyla karşılandı.Havalimanında da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin ile eski bakan Lütfi Elvan yolcuları çiçeklerle karşıladı.

Havalimanında da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin ile eski bakan Lütfi Elvan yolcuları çiçeklerle karşıladı.“ÜLKEMİZİN DÖRT BİR YANINA

UÇMUYORSAK, ÖDÜLLERİN BİR ANLAMI YOK”

Hakkari seferleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, şunları söyledi:“Bu bir başlangıç. Bundan sonra gelen talebe göre sefer sayısı artacak ve bölge insanımızı Türkiye’nin dört bir yanıyla en güzel şekilde, en emniyetli ve konforlu şekilde bağlamak üzere uçuşlarımız başlamıştır.

Bu güzel havalimanımızla birlikte, insanımız artık Van üzerinden Hakkari’ye gelmeyecek, doğrudan uçakla Hakkari’ye gelecek.

Bu anlamıyla da, bölgedeki diğer illere, Hakkari’deki Yüksekova ve çevresine son derece faydalı olduğunu düşündüğümüz bir yatırım.

Türk Hava Yolları buraya uçmaktan büyük keyif ve onur duyuyor.

İnsanımız buradan hem Ankara’mızla hem İstanbul’umuzla, ülkemizin dört bir yanıyla bağlanacak.

Bizim Türk Hava Yolları reklamında olduğu gibi, eğer ülkemizin dört bir yanını bağlamıyorsak, dünyanın en fazla noktaya uçan havayolu olmamızın çok bir anlamı yok.”“TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL”

Hakkari’ye Haziran ayı ortalarından itibaren günde 3 sefer yapacaklarının altını çizen Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil de, “Bugün itibariyle Hakkari’ye İstanbul’dan her gün uçmaya başladık.

Önümüzdeki haftadan itibaren Ankara’dan da her gün Hakkari’ye uçacağız.
Daha sonraki aylarda, yani Haziran ayı ortalarında İstanbul’dan günde 2 seferle uçmaya başlayacağız. Ordu-Giresun hattında günde 3 sefer koyduk ve bütün uçaklarımız doldu. Ordu-Giresun’da 60 bin yolcu bilet aldı. Türkiye gelişti. Türkiye eski Türkiye değil.

Hatırlarsanız, eski bakanımız Binali Yıldırım Bey ‘Havayolu halkın yolu olacak’ dediği zaman 5 milyon iç hat yolcusu vardı. Şu anda bu 10 kat büyüdü. İnşallah insanlar Hakkari seferleriyle birlikte orayı gezip görmeye de gidecekler” diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ