Sağlık
29 Mart 2020 ( 493 görüntülenme )

'Ankara Valiliğinden Duyuru'

Ankara Valiliği, corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında market ve pazar yerlerine çocukların girmesini ve internet tabanlı uygulamalar vasıtasıyla yolcu taşınmasını yasakladı.

MARKETLERE ÇOCUKLARIN GİRİŞİ YASAK
Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: Corona virüs (COVİD-19) ile mücadele kapsamında Ankara il genelinde pazar yerleri ve hiper, süper ve küçük marketler dahil her türden alışveriş mekanlarına çocukların girişi, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 27.03.2020 Tarih ve 2020/11 kararı gereğince yasaklanmıştır.

ARAÇLARIN TOPLU TAŞIMA YAPMASI YASAK
Öte yandan valilikten yapılan diğer açıklamada, “Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla ilimizde, taksi ve benzeri araçların şehirlerarası toplu ulaşım aracına dönüşümüne neden olacak ya da internet tabanlı uygulamalar vasıtasıyla yolcu taşıması yasaklanmıştır” ifadelerine yer verildi.

İSTANBUL’DA YASAKLAR BAŞLADI
Öte yanda İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü, dün yaptığı toplantı sonucu corona virüsüne karşı alınan yeni tedbirleri açıkladı. Çocuklarının market ve Pazar yerlerine girişiyle, Taksi ve benzeri araçların ya da internet tabanlı uygulamalar (yol arkadaşlığı vb) vasıtasıyla şahsi araçların şehirlerarası toplu ulaşım aracı olarak kullanılmaması kararı alındı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ