Gazeteci ve Korkusuz yazarı Can Ataklı, Twitter'dan yaptığı paylaşımlarda CHP'li Muharrem İnce'nin yeni bir siyasi parti kuracağını duyurdu. Ataklı, "45 Kurucu isim varmış. 20'nin üzerinde, yani grup kuracak kadar da milletvekili yeni partiye geçecekmiş." ifadelerini kullandı.

İLK OLARAK YALÇIN BAYER DUYURMUŞTU

İlk olarak Hürriyet yazarı efsane gazeteci Yalçın Bayer'in köşesinden duyurduğu yeni parti iddiası henüz Muharrem İnce tarafından yalanlanmadı. Yalçın Bayer, kurulacak olan yeni partinin 15 Eylül'de, Hakkari'de kurulacağını yazısında paylaşmış; "Atatürkçü, laik, ortanın solu, milli değerlere bağlı bir parti... CHP'nin yapamadıklarını yapacak bir parti... Üçbeş oy için kendi ideolojisinden ödün vermeyen Atatürkçü bir parti..." olacağını belirtmişti. İşte Ataklı'nın O Paylaşımı:

‘İNCE NEDEN KONUŞMUYOR’
“SON BİLGİ: Muharrem İnce'nin partisi hafta içinde kuruluyormuş. 45 Kurucu isim varmış. 20'nin üzerinde, yani grup kuracak kadar da milletvekili yeni partiye geçecekmiş. Bu arada İnce neden konuşmaz onu da anlamak mümkün değil. Yeni Partinin Adı da AKP; Adam Kazandı Partisi.”

Kaynak: Yeniçağ/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ