Hakkındaki 15 Temmuz davasında beraat kararı verilerek tahliye edilen eski Korgeneral Metin İyidil hakkında Ankara Bölge Adliye Mahkeme 21. Ceza Dairesince yeniden yakalama kararı çıkarıldı.

ÖNCE MÜEBBET SONRA TAHLİYE ŞİMDİ YAKALAMA


Eski Korgeneral Metin İyidil yargılandığı 15 Temmuz EDOK davasında, ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.İyidil'in dosyasını inceleyen İstinaf Mahkemesi, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını bozdu, İyidil hakkında beraat kararı vererek tahliyesine hükmetti.

OdaTV'de yer alan habere göre, bu kararın ardından ise Ankara Bölge Adliye Mahkeme 21. Ceza Dairesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yakalama müzekkeresi yazarak, İyidil’in yakalanmasını istedi. İyidil, daha önce yaptığı savunmada şunları söylemişti:

‘648 GÜN HAPİS YATTIM, BU BİR KUMPAS’ "Darbe gecesi, darbecilerin verdiği emrin sahte olduğunu söyleyen, buna karşı devletimi, milletimi, Cumhurbaşkanımı korumak için harekete geçen biriyim. Bu hainlerin bana ve aileme kumpas kurduklarını biliyorum. Bu hainlerin darbe planlarını yaptıkları tarihlerde Fas'ta ailemle tatildeydim. Beni iki yıl dinlemişler ve 'bu bizden değildir' diye hakkımda rapor tutmuşlar. Ama tüm bunlara rağmen ben 648 gündür bunlardan olmadığımı ispat etmeye çalışıyorum."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ