Ana Sayfa
15 Şubat 2019 ( 759 görüntülenme )

BARO: 'BU GAZETE SELÜLOZ İSRAFI'

Ankara Barosu, LGBT+ seminerini 'sapkınlara eğitim' diyerek haberleştiren Yeni Akit'e yanıt verdi. Ankara Barosu, "'Gazete' olarak nitelenmesine rağmen tarihin gözünde bir selüloz israfından öteye gidemeyecekler" dedi.

Ankara Barosu, LGBTİ+ hakları alanındaki çalışmalarını hedef gösteren Yeni Akit'e yanıt verdi. Baronun düzenlediği LGBT+ semineri için, “Ankara Barosu’ndan sapkınlara eğitim semineri” başlığı atan gazete “Karanlık odaklarca, her geçen gün ailenin temelini sarsacak yeni uygulamalar yürürlüğe konulurken, ailesiz ve cinsiyetsiz toplum isteyen odakların çalışmaları devam ediyor” ifadesini kullandı.


BARO: 'BU GAZETE SELÜLOZ İSRAFI'

Ankara Barosu, ”‘Gazete’ olarak nitelenmesine rağmen tarihin gözünde bir selüloz israfından öteye gidemeyecek olan insan, hayvan ve doğa düşmanı zihniyetçe ‘sapkın’ ya da ‘sapkınlara eğitim verenler’ olarak nitelendirildiğimiz için ayrıca mutluluk duyduğumuzu belirtmek zorundayız” dedi.

BARO: 'BU ZİHNİYET SAPKIN'

Gazetenin bir yazarının geçmişte cinsel taciz davasını hatırlatan baro açıklamasında, “Bir yazarının 14 yaşında bir çocuğa tecavüzden 13 yıl hapis cezası aldığı, çocuklara tecavüzü ve sözde çocuk ‘evliliklerini’ her fırsatta normalleştiren ve nedense bunu bir ‘sapma eylemi’ olarak görmeyen, kadın düşmanlığını bir kimlik ve yerleşmiş söylem haline getirmiş bir zihniyetin ‘sapma’ olarak nitelendirdiği her şey insanlığın yanında ve insanlığın yararına olma potansiyelini içinde taşımaktadır” ifadelerini kullandı.


kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ