ANAR Araştırma Şirketi'nin Genel Müdürü İbrahim Uslu, Bülent Arınç'ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tutukluluğu ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarını yorumladı.

‘AKP-MHP ARASINDA VEKALET SAVAŞI’

Yargıda reform tartışmaları sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yakınlığı ile bilinen suç örgütü lideri Alaaddin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef almasını da hatırlatan İbrahim Uslu, AKP ve MHP arasında vekalet savaşının başladığını iddia etti. İbrahim Uslu'nun Bülent Arınç'ın tartışmaları sonrası başlayan tartışmaları yorumladığı açıklaması şöyle:

‘İTTİFAK İÇİN ÇOK ZOR SÜREÇ’

"Cumhur İttifakı'nın içinde kelimenin tam anlamıyla "vekalet savaşı" başladı. MHP'nin Çakıcı üzerinden başlattığı harekata AK Parti bu akşam Bülent Arınç'ın ortalığı tarumar edecek açıklamalarıyla karşılık verdi. Cumhur İttifakı açısından çok zor bir süreç yaşanacak."

ARINÇ ‘CÜBBEMİ GİYESİM GELİYOR,TAHLİYE EDİLSİNLER’ DEMİŞTİ
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi ve TBMM eski Başkanı AKP'li Bülent Arınç, 4 yıldır Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ve 3 yıldır tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala'nın tutukluluğuna Habertürk canlı yayınında "Kavala'nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum, Demirtaş'ın tahliyesi olabilir; delil uyduramazsınız, çocuk bile yazmaz bu iddianameleri" diyerek tahliyelerine yönelik sinyal vermişti.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ