Adalet Teşkilatı’nı Güçlendirme Vakfı’nda son dönemde kurum içinde uzun dönem görev yapan müdürlerin görevden alınarak yerine AKP’li isimlerin atandıkları ortaya çıktı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Adalet Teşkilatı’nı Güçlendirme Vakfı’nda yaşanan usulsüzlüklerle ilgili kendisine ulaşan mektubu kamuoyu ile paylaştı. Söz konusu mektupta vakıf içinde meydana gelen usulsüz görevden almalar ve bazı isimlerin istifaya zorlanması gibi ayrıntılar bulunuyor.

VAKIF YÖNETİMİ DEĞİŞTİRİLİYOR

Tanal’ın paylaştığı mektuba göre, vakıf içinde 23 yıl görev alan ve son 4 yılını genel müdür olarak geçiren Kazım Kaşıkçı genel müdürlük görevinden alınarak, vakıf içindeki araç işletmesine müdür yardımcısı olarak atandı. Kaşıkçı’nın yerine göreve getirilen Enes Günay ise AKP’de gençlik kolları başkan yardımcısı olarak görev alıyor. Günay ayrıca AKP Sinop Milletvekili Nazım Maviş’in kayın biraderi…

AKP’Lİ İSİMLER


Enes Günay’ın kendisini bu göreve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün getirdiğini bazı yerlerde de beyan ettiği öğrenildi. Günay’ın göreve geldikten sonra kendisine yakın isimleri müdür yardımcısı olarak atadığı gelen haberler arasında yer alıyor. Atanan isimlerin liyakatsiz ve 22-30 yaşları arasında olduğu öğrenildi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ