Genel
01 Ağustos 2017 ( 1478 görüntülenme )

ALTAYLI yazdı... GÜLERCE FENA BATTI!..

Fatih Altaylı’dan ‘Hüseyin Gülence’ye çok sert tepki


Gazeteci Fatih Altaylı FETÖ'nün başyazarı Hüseyin Gülerce hakkında çok sert satırlar kaleme aldı. 

Altaylı Gülerce için, "Seni mahkemeye verip FETÖ’cü olmayan bir yargıda neler yapabileceğini görmek isterdim ama değmezsin. Ama yüzüme tükürmene de asla izin vermem. Çünkü hâlâ ağzında, dilinde Fethullah’ın alt bölgelerinin kokusu vardır" ifadesini kullandı.

Habertürk Gazetesi yazarı Fatih Altaylı bugünkü yazısında Gülerce’yi çok sert bir şekilde eleştirerek ‘Hüseyin Gülence’ ifadesini kullanarak şu satırları kaleme aldı:

Peki Gülence'likten “Gülerce”liğe geçmeye çalışan “yumuşak” üsluplu adama soralım bakalım:

1. İMAMLARI SÖYLEDİN Mİ?: "Gülerce olmaya çalışıp Cemaat'i terk ettiğini söylüyorsun. Cemaat'in o kadar üst düzeyinde olduğunu söyleyip bununla övünürken, FETÖ'nün üst düzey imamlarıyla muhakkak tanışmıştın ve hatta elinde listesi vardı. Bu listeyi “devlet”e verdin mi?"

2. SAVCILARA ANLATTIN MI?: "FETÖ'yü soruşturan savcıların karşısına sanık olarak oturtulmadın biliyoruz. 30 küsur sene boyunca Cemaat'te yediğin naneler yanına kâr kaldı. O da belli. Peki “tanık” sıfatıyla da olsa gidip Cemaat'in herzeleriyle ilgili savcılara bilgi verdin mi? Adalete destek oldun mu?"

3. CUMHURBAŞKANI'NI UYARDIN MI?: "Yıllarca ortalıkta Cemaat dediğin, her neye hizmet ediyorsa “Hizmet” adını verdiğin örgütün sözcüsü olarak gezdikten sonra öyle veya böyle doğru bir adım attığın izlenimi yaratıp devletten, seçilmişlerden yana tavır aldığın gibi bir algı yaratıyorsun. Peki bu süreçte en azından devletin üst düzeyine gidip, “Bunlar her yere sızdı. Orduda da etkinler. Cumhurbaşkanı'nın yaverliğine, koruma polisliğine kadar geldiler. Aman dikkat edin, bunlar Cumhurbaşkanı'nın canına bile kastedecek kadar yakınındalar” diyerek uyardın mı?"

4. TEK BİR EVET VAR MI?: "Yukarıda sorduğum çok basit sorulardan birine bile “Evet” yanıtı verebiliyor musun Gülerce? Eğer bu sorulardan birine bile, “Evet bunu yaptım” diyebiliyorsan Gülence'likten çıkıp Gülerce'liğe doğru küçük bir adım atmış olurdun. "

" AĞZIN KİRLİ"

"Ama bana sorarsan sen hâlâ Gülence'sin. Haa, bir de televizyonda benim yüzüme tükürmek istediğini söylemişsin. Seni mahkemeye verip FETÖ'cü olmayan bir yargıda neler yapabileceğini görmek isterdim ama değmezsin. Ama yüzüme tükürmene de asla izin vermem. Çünkü hâlâ ağzında, dilinde Fethullah'ın alt bölgelerinin kokusu vardır. Merak etme ben sana zaten tükürmem. Tükürüğümün bile bir kıymeti vardır…"

Kaynak: Fatih Altaylı- HaberTürk/ Sözcü/ 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ