Politika
16 Nisan 2019 ( 12212 görüntülenme )

Altaylı: 'SEÇİM İPTAL EDİLECEK'

Yerel seçimlerde İstanbul tartışmaları devam ederken konuyu köşesine taşıyan Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "AKP İstanbul'da seçimi tekrarlatacak, CHP'li seçmenin tatile gitmesini de umacaklar" iddiasında bulundu.


Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimine dair değerlendirmelerde bulundu. Altaylı, “Belli ki, AK Parti seçimi tekrarlatacak. Üstelik de seçimi okulların tatil olmasından sonraya denk getirmek suretiyle CHP’li seçmenin ‘Tatile gitmesini’ de  umacaklardır kesinlikle “ dedi.

SEÇMEN LİSTELERİ DEĞİŞMEZ AMA...

 Yasa gereği seçmen listelerinin değişmeyeceğini belirten Altaylı, “ Yasaya rağmen, yeni seçim yeni liste mi yapılacak! YSK’nın nasıl bir karar alacağını tabii ki, bilemem” ifadesini kullandı. Fatih Altaylı’nın  “Seçmen listesi mi değişecek acaba!” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle: 

'YA BANA YA DA HİÇ KİMSEYE'

"AK Parti’nin “sevdalı” seçim sloganı, seçim sonrasında da çalışmaya devam ediyor.Tabii bu toprakların “Arabesk ruhuna” uygun bir şekilde evrilerek.“Ya benimsin ya karatoprağın.”Bu da bir sevgi türü elbet.Seni kimseye yar etmem düzeyinde bir sevgi. AK Parti’nin özellikle İstanbul’daki tavrı “Seçimde hile yapıldı, seçmen listeleri güvenilir değildi, bir sürü fırıldak döndü” şeklinde.  Doğru mudur değil midir bilmem mümkün değil."

'NE DEĞİŞTİ DE SEÇİMLER GÜVENİLMEZ OLDU'

"Ancak bildiğim tek şeyi tekrarlayayım.Seçimden önce her yerde, en yüksek sesle Türkiye’de yapılan seçimlerin “Dünya’daki en güvenilir sistemle yapıldığını, Türkiye’de seçimlerde bir yolsuzluk, bir usulsüzlük olmasının mümkün olmadığını” söyleyenler, bugün “Seçimde yolsuzluk yapıldı” diyen AK Partililer değil miydi?  Ne değişti de, 31 Mart gecesi saat 22’ye kadar “en güvenilir” olan seçim sistemimiz ve seçmen kayıtlarımız, 31 Mart gece yarısından sonra “en güvenilmez”e dönüştü?

'AKP SEÇİMİ YENİDEN YAPACAK'

"Ve belli ki, AK Parti seçimi tekrarlatacak.T ekrarlandığı zaman neden güvenilir hale gelecek seçim sonuçları? Çünkü AK Parti’nin söylemi “Bu YSK bu seçimi beceremedi!” anlamına da geliyor.O zaman görev süresi uzatılan bu YSK ile yeniden seçime gitmenin farkı ne olacak! Yasa gereği seçmen listeleri değişmeyecek. Ve aynı liste ile gidilecek!

Yoksa yasaya rağmen, yeni seçim yeni liste mi yapılacak! YSK’nın nasıl bir karar alacağını tabii ki, bilemem.Ama  “Bizim sistemimiz güvenilir” dedikten sonra “Güvenilmezmiş aslında” demek siyaseten mümkün ama hukuken biraz garip olabilir!"diyerek yeni bir seçimin sinyalini verdi.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ