Fatih Altaylı, tutuklu Adnan Oktar'ın kendisine açtığı dava açtığını duyurdu. Altaylı, ‘Bir süre önce bu köşede Adnan Oktar’ın iş tutma biçimi ile FETÖ’nün iş tutma biçimi arasındaki benzerlikleri ele alan bir yazı yazmıştım. Bu kez de Adnan Oktar’ın açtığı bir dava geldi” dedi.

‘BİR SUÇ ÖRGÜTÜNÜ YAZMIŞTIM, HAKKIMDA DAVA AÇILDI’

“Adnan Oktar isimli şahıs geçtiğimiz on yıllarda bana çokça dava açtı. O zamanlar Kartal Adliyesi’nde hep aynı mahkemede açardı davayı her ne hikmetse. Bu kez ise Edirne’den geldi mahkeme celbi. Bir süre önce bu köşede Adnan Oktar’ın iş tutma biçimi ile FETÖ’nün iş tutma biçimi arasındaki benzerlikleri ele alan bir yazı yazmıştım” diye yazan Fatih Altaylı, savcılara da bir gönderme yaptı.

‘KATLİ VACİPTİR DİYENLERE DAVA YOK’

İlahiyat profesörü Mustafa Öztürk’e yönelik cemaatlerin tehditlerini ve Odatv’ye yönelik Siirt Müftüsü Ahmet Altıok’un katliam çağrısını isim vermeden hatırlatan Fatih Altaylı, “Bu memlekette Diyanet profesörlerine, internet sitelerine ‘Katli vaciptir’ diyenlere dava açan yok ama bir suç örgütünün yöntemlerini incelemeye dava açan var” ifadelerini kullandı. Fatih Altaylı’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

‘ADNAN OKTAR HAKKIMDA DAVA AÇMIŞ’

“Bu kez de garip bir dava ile karşı karşıyayım. Bu kez de Adnan Oktar’ın açtığı bir dava. Adnan Oktar isimli şahıs geçtiğimiz on yıllarda bana çokça dava açtı. O zamanlar Kartal Adliyesi’nde hep aynı mahkemede açardı davayı her ne hikmetse. Bu kez ise Edirne’den geldi mahkeme celbi”.

‘KAFANIZA UYGUN BİRSAVCI BULURSANIZ, SULTAN MEHMED’E BİLE DAVA AÇARSINIZ’

“Bir süre önce bu köşede Adnan Oktar’ın iş tutma biçimi ile FETÖ’nün iş tutma biçimi arasındaki benzerlikleri ele alan bir yazı yazmıştım. Sonrasında Adnan Oktar denen kişi bana peş peşe mektuplar yollamış, ‘Geçmişte size yapılanlarla benim alakam yok’ diyerek arsızca satırlar kaleme almıştı. Şimdi de ‘hakaret’ davası açmış. Dava açmak elbette herkesin hakkı. Kafanıza uygun bir savcı bulursanız, gidip ‘İstanbul’u fethetti’ diye Fatih Sultan Mehmet’e bile dava açarsınız. Adnan Oktar’ınki de o hesap olmuş.”

‘KATLİ CAVİPTİR DİYENLERE DAVA YOK, BANA VAR’

“O yazıda hakaret görüp de bu davayı açan Sayın Savcımıza da selam olsun. Gariptir... Bu memlekette Diyanet profesörlerine, internet sitelerine ‘Katli vaciptir’ diyenlere dava açan yok ama bir suç örgütünün yöntemlerini incelemeye dava açan var. Kendilerini kutluyorum.”

ADNAN OKTAR VAKASI

Adnan Oktar ve ekibine geçen Temmuz ayında operasyon yapılmış ve "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "Çocukların cinsel istismarı", "Nitelikli cinsel saldırı", "Şantaj", "Malvarlığı değerlerini yurt dışına çıkarma", "Cebir, şiddet, tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlamalarından Oktar ve 100'den fazla kişi tutuklanmıştı.

Kaynak: habertürk/gerçekgundem/odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ